Recenze: Super Mario Bros. ve filmu

Foto: Universal Pictures

Minulý týden se do kin dostal animák Super Mario Bros. ve filmu a my jsme byli u toho. Pojďme se nyní v naší recenzi podívat na to, co si pro nás tento animovaný film připravil.

Super Mario Bros. ve filmu je téměř dokonalý film pro děti. Je úžasně animovaný, má dostatečný spád, aby se děti nenudily, a téměř každá postava je jedinečná a sympatická. Dokonce i samotný Bowser díky komediálnímu stylu herce Jacka Blacka. Je zřejmé, že Nintendo nechtělo opakovat chyby jiného filmu o Mariovi, toho hraného z roku 1993. Tento film je přitom plný všeho, co si z tvorby Nintenda pamatujete. Je to nostalgická jízda pro dospělé a pro děti je to prostě zábava.

Foto: CinemArt

Nintendo každopádně hraje na jistotu. Možná jsme trochu zhýčkaní vynikajícími nepixarovskými animovanými filmy, které jsme viděli v posledním desetiletí. Zejména těmi, na které sáhli Phil Lord a Chris Miller (LEGO příběh, Spider-Man: Paralelní světy), protože je až do očí bijící, že Nintendo nechtělo s touto adaptací nijak výrazně tvůrčím způsobem zariskovat. Scénář Matthewa Fogela je plný humoru a odkazů, režiséři Aaron Horvath a Michael Jelenic přinášejí několik inspirativních sekvencí. Film je ovšem uvězněný v zámku nostalgie a nechce se od něho oprostit a přijít s něčím novým.

Foto: CinemArt

Super Mario Bros. ve filmu je skvělý animák, který potěší každé dítě, fanoušky her, ale není tu žádná snaha dosáhnout něčeho hlubšího než základů. Mario a Luigi jsou dva tápající instalatéři z Brooklynu, kteří se nevysvětlitelným způsobem dostanou do Houbového království. Luigiho, který se vždycky bojí, téměř okamžitě zajmou Bowserovy přisluhovači a je na Mariovi a princezně Peach, aby ho zachránili. Velký zlý Bowser mezitím plánuje, že se buď ožení s Peach, nebo, pokud se tak nestane, ovládne království.

Film vás od začátku bombarduje nekonečnou řadou odkazů na hry. Easter eggs je tak zasypaný, že se v nich budete občas ztrácet. Na film byste ale měli určitě zajít, zejména kvůli postavám, které jsou opravdu parádně provedené. Na filmu potěší také soundtrack, který je nabitý starými songy.

Super Mario Bros. ve filmu: Nejznámější instalatér světa má finální trailer

Foto: CinemArt