25. ročník festivalu Kino na hranici zahájí koncert filmové hudby

Letošní festival Kino na hranici neodstartuje žádný film, ale žánr, který je s filmem nerozlučně spojený. O zahájení festivalu se postará talentovaný manželský pár z Polska Antoni Komasa-Łazarkiewicz a Mary Komasa za doprovodu Orchestru královského města Krakova Sinfonietta Cracovia.

Antoni Komasa-Łazarkiewicz a Mary Komasa jsou manželský pár, který již řadu let působí jako sehraný úspěšný umělecký tým. Antoni Komasa je skladatelem filmové hudby, za kterou dostal řadu ocenění po celém světě. Mimo jiné složil hudbu k filmům Agnieszky Holland V temnotě, Přes kosti mrtvých a k televiznímu seriálu Hořící keř. Jeho manželka Mary Komasa je polská zpěvačka, skladatelka, textařka a instrumentalistka. Nejlépe se na něm cítí v žánru dream pop, ale její hudební tvorba obsahuje i prvky gospelu, bluegrassu, a dokonce i klasického rocku a nové vlny.

Ze seriálu Hořící keř

V Těšíně se kromě hudebníků představí také Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Laco Adamik a Kasia Adamik. Všichni se zúčastní filmových projekcí, setkání s diváky a mnoha doprovodných akcí. Celkem Kino na hranici uvede více než dvacet filmů. Mezi nimi je i český snímek A pak přišla láska… s Pavlou Tomicovou v hlavní roli nebo animovaný studentský film Carp Xmass, jenž získal nominaci na Českého lva.

Z filmu A pak přišla láska…

Slavnostní 25. ročník mezinárodního festivalu Kino na hranici v polském Těšíně a Českém Těšíně proběhne od 29. dubna do 3. května 2023. Pro více informací navštivte oficiální stránky festivalu.