Příští týden začíná 39. ročník Famufestu s tématem do naha!

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Už 19. dubna se můžeme těšit na zahájení 39. ročníku studentského festivalu FAMUFEST. Návštěvníci se mohou těšit nejen na promítání filmů, ale i na výstavy, koncerty, workshopy, debaty a diskuze a zajímavé přednášky. Festival bude probíhat do 23. dubna v Holešovicích.

Tématem letošního festivalu je do naha! Cílem 39. ročníku je poukázat na to, co všechno na sobě člověk nosí a co se může stát, když se od těchto věcí oprostí. Nemíní se tím ale jen oblečení nýbrž ukázání těch nejniternějších pocitů a zjištění, co s člověkem takové odhalení se druhým může udělat.

Středobodem festivalu se letos stane holešovické kino Bio Oko, kde se bude odehrávat hlavní podívaná. Zahajovacím filmem letošního ročníku bude dokument Petra Michala Je nalezena tím, koho hledá, který vyhrál cenu za nejlepší kameru na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Dokument sleduje život překladatelky Anny Kareninové. Film se zabývá jejím vztahem s již zesnulým manželem a básníkem Petrem Kabešem a samotou, s níž se překladatelka musela vyrovnat.

V soutěžní sekci se pak můžeme těšit na film Hody, hody, doprovody z režie Šimona Fridricha vypravující o malém chlapci Jardovi, jenž žije se svým dědečkem. O Velikonocích se vydávají na cestu vlakem a byť se na první pohled jejich soužití může zdát šťastné, tak nikdy nevíme, co za smutné tajemství se za tím vším skrývá. V animované sekci uvidíme snímky Carp XMass, Uvnitř nebo Deniska umřela, film pojednávající o bolesti ze ztráty domácích mazlíčků.

Jedním z významných hostů, který svou návštěvou poctí Famufest, bude režisér Tomáš Vorel, který jakožto student natočil krátkometrážní snímky Stařec a řeka, Dáreček nebo Chemikál. Mezi diváky je ale známější díky režii komedií Gympl, Vejška nebo Instalatér z Tuchlovic.

Festival bude probíhat od 19. do 23. dubna 2023. Pro více informací navštivte oficiální stránky festivalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také