10 slavných filmů, které jsou nově nebo znovu na Netflixu

Foto: Mission: Impossible - Fallout (Paramount Pictures), Sedm životů (Columbia Pictures), Láska a jiné závislosti (20th Century Fox)

V polovině února se na Netflix se vrátily nestárnoucí klasiky, některé slavné tituly se na oblíbené streamovací službě objevily prvně. V nabídce Netflixu tak můžete narazit na kultovního Lawrence z Arábie nebo prozatím poslední Mission: Impossible s podtitulem Fallout.

Aktualizováno: Na Netflix se nakonec ještě 16. února vrátila původní trilogie Jurského parku, Jurský svět z roku 2015, hudební komedie Ladíme! a její třetí část, Mr. Bean: Největší filmová katastrofa, Vůně ženy a thrillery Očista: Anarchie a Očista: Volební rok.

Čas zabíjet (1996)

Foto: Warner Bros.

Černošský táta vzal spravedlnost do svých rukou a pomstil se dvěma bělochům, kteří těžce zranili jeho dcerku. Před soudem v Mississippi ho hájí advokát z malého města. V soudním thrilleru podle románu Johna Grishama hrají Matthew McConaughey, Sandra Bullock a Samuel L. Jackson.

Italské námluvy (1994)

Foto: TriStar Pictures

Po telefonu náhodou zaslechne jméno muže, se kterým si jsou prý souzení, a vyrazí za ním do Itálie. A že už je zasnoubená s jiným? To je toho! Romantická komedie režiséra Normana Jewisona (Pod vlivem úplňku), ve které hrají Marisa Tomei a Robert Downey Jr.

Lawrence z Arábie (1962)

Oscarový příběh vypráví skutečný příběh T.E. Lawrence, který za první světové války pomáhal sjednotit znesvářené arabské kmeny v boji proti Turkům. Tenhle historický epos získal sedm Oscarů včetně sošky pro nejlepší film. Nominováni byli i Peter O’Toole a Omar Sharif.

Láska a jiné závislosti (2010)

Šarmantní prodejce léků nestojí o vážný vztah. Pak se ale zamiluje do umělkyně, která má rané stadium Parkinsonovy nemoci, a najednou si není jistý, co vlastně chce. Romantické drama, ve kterém se po boku držitelky ceny Oscar Anne Hathaway a Jakea Gyllenhaala objeví i Hank Azaria.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Tři přátelé, kteří kvůli podvodu přišli o důchody, se rozhodnou vyloupit banku. Musí ale zůstat o krok napřed před FBI. Krimi komedie, ve které si skvěle sedli tři držitelé Oscara – Morgan Freeman, Michael Caine a Alan Arkin.

Mission: Impossible – Fallout (2018)

Nepodařená mise donutí Ethana Hunta a jeho tým spolupracovat s CIA a dalšími známými tvářemi. Společně bojují s časem, aby zachránili svět před jadernou katastrofou. Špionážní thriller režiséra Christophera McQuarriea si odnesl cenu kritiků za nejlepší akční film.

Sedm životů (2008)

Agenta berního úřadu Bena Thomase tíží temné tajemství, a tak se pokusí zlepšit životy sedmi cizích lidí, kteří potřebují druhou šanci. Na tomto hořkosladkém příběhu o vykoupení spolupracoval Will Smith s režisérem snímku Štěstí na dosah.

Smrtící ticho (2020)

Lovec s temnou minulostí se pustí do pátrání po zabijákovi, který kdysi mohl mít prsty v únosu jeho dcery. Zaplete se přitom ale do velmi nebezpečné hry na kočku a myš. Akční thriller. V hlavních rolích Nikolaj Coster-Waldau a Annabelle Wallis.

Soumrak dne (1993)

Foto: Columbia Pictures

V dobovém dramatu z produkce Merchant-Ivory je věrný sluha naprosto oddaný rodině svého pána a přivírá oči před jeho náklonností k nacistům. Nominace na osm Oscarů. Cena BAFTA pro nejlepšího herce (Anthony Hopkins). Podle knihy Kazua Ishigura (Bookerova cena).

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Potkali se na letišti, on je tajný agent a mohl by být mužem jejího života. K tomu ale oba musí zůstat naživu, což v téhle bláznivé honičce nebude lehké. Romantická akční komedie, ve které hrají nebezpečně šarmantní Tom Cruise a Cameron Diaz.