Pán prstenů se vrátí, chystají se další filmy ze Středozemě

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Společnosti Warner Bros. a New Line Cinema, které přivedly na plátna kin původní trilogii Pána prstenů, získaly práva k natočení dalších filmů ze Středozemě. O možnostech návratu do Tolkienova světa mluvil generální ředitel společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav již v loňském roku. Nová smlouva se švédskou společností Embracer Group již dává novým filmům zelenou. 

Od Návratu krále uběhlo už neuvěřitelných 20 let, Bitva pěti armád měla premiéru v roce 2014. Dohromady šest filmů, sedmnáct Oscarů a téměř šest miliard dolarů na účtu. Ohlášení návratu do filmové Středozemě ovšem přichází až v době, kdy se Warnerům konečně podařilo získat filmová práva od Embracer Group. Ta televizní momentálně vlastní Amazon, který v loňském roce uvedl rozporuplně přijatý seriál Pán prstenů: Prsteny moci (aktuálně se připravuje druhá řada) odehrávající se ještě dlouho před knižní trilogií. Prequelový příběh by mohly odvyprávět také připravované filmy, ve hře může být dokonce samotné pokračování filmové trilogie. Remake ale nepřipadá v úvahu. Naopak není vyloučen návrat Petera Jacksona zpět ke kormidlu.

Trailer k původnímu filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001) ve 4K

„Před dvaceti lety se společnost New Line odhodlala k bezprecedentnímu kroku, aby na velkém plátně předvedla neuvěřitelné příběhy, postavy a svět Pána prstenů. Výsledkem byla přelomová série filmů, které si oblíbily celé generace fanoušků,“ uvedli Michael De Luca a Pam Abdy z Warner Bros. Pictures. „Ale přes veškerý rozsah a detaily, které byly s láskou vloženy do obou trilogií, zůstává rozsáhlý, komplexní a oslnivý svět, který si vysnil J. R. R. Tolkien, na filmovém plátně z velké části neprobádaný. Je pro nás ctí pozvat fanoušky k návratu do filmového světa Středozemě.“

Společnosti New Line a Warner Bros. Animation v současné době připravují film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, originální anime odehrávající se 183 let před událostmi v Pánovi prstenů. Film, který vypráví o osudech a krví zalitých dobách legendárního krále Rohanu, Helma Kladiva, by měl mít premiéru v českých kinech 11. dubna 2024.

Zatímco novou sérii Pán prstenů: Prsteny moci mohou diváci zhlédnout na Prime Video, filmová trilogie Petera Jacksona je dostupná na HBO Max. Hobita potom nabízí rovněž HBO Max nebo nově spuštěná streamovací služba Prima+. V nejvyšší obrazové kvalitě 4K jsou filmy dostupné například na iTunes.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také