10 vynikajících novinek na víkend (nejen) z Netflixu a HBO Max

Foto: Alaska Daily (ABC), TY (Netflix), Špion mezi přáteli (ITVX)

Netflix v týdnu uvedl zajímavý sportovní dokument Bill Russell: Legenda NBA, premiéru na stejné službě měla také čtvrtá řada oblíbeného seriálu TY. HBO Max přidalo do nabídky druhý Trainspotting a minisérii Špion mezi přáteli, novinky v týdnu nabídnul pochopitelně i konkurenční Disney+, kam zavítala seriálová novinka z ABC Alaska Daily nebo dokumentární minisérie Ukradené mládí: Kult na koleji Sarah Lawrence. Nejzábavnějším titulem týdne je ale druhá řada Clarksonovy farmy na Prime Video, kterou jsme již představovali ve vlastním článku.

Alaska Daily – 1. řada | Disney+

Talentovaná a oceňovaná investigativní novinářka Eileen Fitzgeraldová upadne v nemilost a musí opustit svůj newyorský život na vysoké noze. Namísto něj nastoupí do redakce deníku v aljašském Anchorage.

Bill Russell: Legenda NBA | Netflix

Životopisný dokument o inspirativním odkazu, který po sobě zanechal velmi úspěšný hráč basketbalové NBA a slavný bojovník za občanská práva Bill Russell. Od režiséra HBO dokumentu Rukojmí.

Clarksonova farma – 2. řada | Prime Video

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona a jeho party zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii.

Funny Woman – 1. řada | SkyShowtime

Komediální seriál se odehrává v Blackpoolu 60. let a sleduje Barbaru Parkerovou, ženu, která sice nemá přesný plán, ale sní o tom, že prorazí ve světě sitcomů, kde dominují muži. V Česku oficiálně od 14. února.

Kdosi, koho jsem znal | Prime Video

Workoholička Ally při návštěvě rodného města zavzpomíná na staré časy se svou první láskou Seanem a začne pochybovat o všem, čím se stala. Situace se ještě více zamotá, když potká Seanovu snoubenku Cassidy, která Ally připomíná ženu, jakou sama kdysi bývala.

Sedm schodů k moci – minisérie | Prima+

Příběh ženy, která uměla okouzlit, uměla si jít tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc. Fiktivní story dvou hlavních hrdinů je volně inspirována českým politickým prostředím po roce 2000.

Špion mezi přáteli – minisérie | HBO Max

Příběh Nicholase Elliotta a Kima Philbyho, dvou britských špionů a celoživotních přátel. Philby byl nejnechvalněji proslulým dvojím agentem, jehož velká zrada, odhalená na vrcholu studené války, vedla k rozvratu britské a americké zpravodajské služby.

TY – 1. část 4. řady | Netflix

Joe chce v Londýně hodit minulost za hlavu a začít znovu a líp. Cesta to ale bude trnitá a navíc ho ovládne nová posedlost. Penn Badgley v roli sériového vraha, který nezná žádné meze.

T2 Trainspotting | HBO Max

Na počátku byla příležitost… a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mark Renton se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj Spud, Sick Boy a Begbie. Danny Boyle v roce 2017 uvedl pokračování svého kultovního filmu Trainspotting.

Ukradené mládí: Kult na koleji Sarah Lawrence – minisérie | Disney+

Skupina bystrých studentů z vysoké školy Sarah Lawrence se dostane pod temný vliv otce své kamarádky, Larryho Raye. Film s bezprecedentním přístupem k těm, kteří s Rayem žili, sleduje kult od jeho počátků až po dosud trvající následky.

Novinky na víkend z minulého týdne