Ve znamení býka: Pád rapové hvězdy

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Rozervaní umělci mají ve světové kinematografii své stálé místo. Snímek, který byl u nás již promítán v na festivalu v Karlových Varech, již brzy vstoupí do kin. Jedná se o velmi emotivní drama, vykreslující portrét někoho komu zdánlivě nic nechybí, a přitom nemá nic. Krom drog. A dcery, k níž si ne a ne nalézt cestu. O hlavní roli ve snímku se postaral skutečný rapper Colson Baker, známější pod pseudonymem Machine Gun Kelly…

Klasický příběh sebedestruktivní rockové hvězdy, nesoucí v sobě dost možná i lehký otisk či inspiraci skutečným životem, zkrátka sex, drogy a – to třetí… Navíc natočené nezávislou produkcí. Právě fakt, že jde o nezávislý snímek, dodává Ve znamení býka potřebnou a tolik kýženou míru autenticity a odlišuje jej tak od ostatních filmů, vyprávějících podobný příběh. A právě i pozornost kritiky a uvedení na festivalech Berlinale, Tribeca Film Festival a na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech svědčí o tom, že si počin rozhodně zaslouží diváckou pozornost. Marné hledání sama sebe, ale i cesty ke své dceři může začít. Více v traileru níže…

„Nemilosrdný portrét člověka, který o vše přišel, přestože se na první pohled topí v luxusu a nic mu neschází. Rapper Cole se vrací z úspěšného turné. Vyčerpaný nejen pracovně, ale i osobně z nedávného rozvodu. Okolí, v čele s osobní asistentkou Ilanou, neúnavně pokračuje v práci na jeho kariéře, ale Cole oproti nim zaostává. Alkohol, drogy, prostitutky, excesy, agresivita, na nic jiného nezbývá čas, pozornost ani energie. Někde na okraji jeho zorného pole se krčí malá dcerka, ale Cole k ní při nejlepší vůli nedokáže najít cestu…“ (MFF Karlovy Vary)

O režii a scénář se postaral Tim Sutton. V hlavních a vedlejších rolích se představí Colson Baker, Maddie Hasson, Megan Fox, Angela Fornero, Luis Da Silva Jr., Demetrius ‚Lil Meech‘ Flenory, Robert Jumper, Sara Silva, a další.


Ve znamení býka bude uvedeno v kinech již od 26. ledna.

Foto: Bohemia MP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také