15 nových českých filmů, které přišly na Netflix překvapivě brzy

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Česká filmová distribuce si Netflix nejspíše oblíbila, na největší streamovací službu totiž přicházejí české tituly poměrně krátce po uvedení v kinech. Naposled to například byl Jan Žižka, nejdražší český film všech dob, brzké premiéry na Netflixu se nedávno dočkala také sci-fi Běžná selhání, Promlčeno s Karlem Rodenem nebo Známí neznámí, remake Naprostých cizinců.

Běžná selhání

v kinech: 13. října 2022
na Netflixu: 28. prosince 2022

Ve velkoměstě, kde zničehonic propukne záhadná apokalypsa, se protnou osudy tří žen, které mají co dělat, aby obstály ve složité životní situaci. Originální sci-fi, které vzniklo v koprodukci s Maďarskem, Itálií a Slovenskem.

Deníček moderního fotra

v kinech: 12. srpna 2021
na Netflixu: 11. května 2022

První potomek je na světě a spisovatel si musí vzít otcovskou dovolenou. Rodičovské povinnosti mu ale dají zabrat o dost víc, než čekal. Jiří Mádl a Tereza Ramba v pohodové rodičovské komedii.

Chyby

v kinech: 15. července 2021
na Netflixu: 17. dubna 2022

Nadějný vztah mezi prodavačkou z maloměsta a vesnickým pokrývačem ohrozí dávné tajemství, které vypluje na povrch. Jan Prušinovský patří k nejlepším českým režisérům současnosti, tento film to potvrzuje.

Jan Žižka

v kinech: 8. září 2022
na Netflixu: 1. ledna 2023

Čestný velitel žoldáků se chopí šance naplnit svůj osud a pustí se do boje s Řádem německých rytířů i Svatou říší římskou. Největší český projekt s několika hollywoodskými herci v čele.

Jedině Tereza

v kinech: 9. září 2021
na Netflixu: 29. července 2022

Beznadějný romantik přijde kvůli nešťastnému incidentu o přítelkyni. Rozhodne se ji proto získat zpátky velkými gesty, které okoukal ze slavných filmů. Komedie, která byla natočena za pouhé dva týdny.

Láska hory přenáší

v kinech: 5. května 2022
na Netflixu: 15. listopadu 2022

Malebný horský hotel, natěšená nevěsta a ženich, po kterém se najednou slehla zem. Den plný zmatků pohledem tří různých postav. Romantická komedie, ve které hraje talentovaná herečka Anna Fialová.

Matky

v kinech: 24. června 2021
na Netflixu: 24. října 2021

Čtyři celoživotní kámošky řeší velké nároky ostatních členů svých rodin, bouřlivé vztahy i složitý život matek v digitální době. Překvapivě snesitelný film, kterému moc dobrou reklamu nedělal vlastní trailer.

Mimořádná událost

v kinech: 3. února 2022
na Netflixu: 18. října 2022

Ve vlaku, který nečekaně změní směr, musí skupinka výstředních cestujících spojit síly, aby všichni živí a zdraví dorazili do cíle. Zábavná komedie, která ale nedosahuje kvalit Vlastníků, které natočil stejný režisér.

Promlčeno

v kinech: 28. dubna 2022
na Netflixu: 15. listopadu 2022

Záhadný muž uzavře dohodu s rozhlasovou moderátorkou a v živém vysílání zveřejní nové informace o zločinu, který spáchal před dvaceti lety. Karel Roden v jednom z nejlepších českých filmů minulého roku.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

v kinech: 29. července 2021
na Netflixu: 29. ledna 2022

Čtyři staří kamarádi se rozhodnou nakopnout svoje monotónní a ne zrovna šťastné životy, a tak uzavřou sázku, která spustí sérii nečekaných událostí. Patrik Hartl natočil adaptaci své vlastní knihy.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce

v kinech: 5. srpna 2021
na Netflixu: 5. prosince 2021

Dva vtipálci se vydávají na divoké dobrodružství. Chtějí natočit hororový dokument, aby znovu získali ztracenou popularitu a zachránili svůj kanál na YouTube. Andy Fehu natočil další zábavnou komedii, navíc s parádním obsazením.

Slovo

v kinech: 15. září 2022
na Netflixu: 28. listopadu 2022

Během okupace Československa roku 1968 odmítne notář vstoupit do komunistické strany. Ohrozí tím ale svoji kariéru i základy, na kterých s manželkou budují svůj vztah. Beata Parkanová natočila svůj druhý celovečerní film.

Stínohra

v kinech: 7. dubna 2022
na Netflixu: 17. srpna 2022

Jeho manželku, se kterou už nežije, někdo zavraždí, a on má strach, že vrah unikne. Rozhodne se proto vzít spravedlnost do vlastních rukou. A taky odpustit sám sobě. Český thriller, na kterém diváci chválí dobře napsaný scénář.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

v kinech: 26. května 2022
na Netflixu: 8. srpna 2022

Dva kamarádi vyrazí z Ostravy do Prahy pro peníze, které vyhráli v loterii. Jenže napakovat se kromě nich chce i někdo další. Bláznivá komedie z dílny Tří tygrů, která se nesetkala s mnoha pozitivními ohlasy.

Známí neznámí

v kinech: 31. března 2022
na Netflixu: 20. prosince 2022

Parta přátel si na silvestra zahraje nevinnou hru, při které ale vyjdou najevo zdrcující tajnosti a lži. Český remake úspěšného italského snímku Naprostí cizinci, který se dočkal více jak desítek předělávek po celém světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také