15 nových českých filmů, které přišly na Netflix překvapivě brzy

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Česká filmová distribuce si Netflix nejspíše oblíbila, na největší streamovací službu totiž přicházejí české tituly poměrně krátce po uvedení v kinech. Naposled to například byl Jan Žižka, nejdražší český film všech dob, brzké premiéry na Netflixu se nedávno dočkala také sci-fi Běžná selhání, Promlčeno s Karlem Rodenem nebo Známí neznámí, remake Naprostých cizinců.

Běžná selhání

v kinech: 13. října 2022
na Netflixu: 28. prosince 2022

Ve velkoměstě, kde zničehonic propukne záhadná apokalypsa, se protnou osudy tří žen, které mají co dělat, aby obstály ve složité životní situaci. Originální sci-fi, které vzniklo v koprodukci s Maďarskem, Itálií a Slovenskem.

Deníček moderního fotra

v kinech: 12. srpna 2021
na Netflixu: 11. května 2022


První potomek je na světě a spisovatel si musí vzít otcovskou dovolenou. Rodičovské povinnosti mu ale dají zabrat o dost víc, než čekal. Jiří Mádl a Tereza Ramba v pohodové rodičovské komedii.

Chyby

v kinech: 15. července 2021
na Netflixu: 17. dubna 2022

Nadějný vztah mezi prodavačkou z maloměsta a vesnickým pokrývačem ohrozí dávné tajemství, které vypluje na povrch. Jan Prušinovský patří k nejlepším českým režisérům současnosti, tento film to potvrzuje.


Jan Žižka

v kinech: 8. září 2022
na Netflixu: 1. ledna 2023

Čestný velitel žoldáků se chopí šance naplnit svůj osud a pustí se do boje s Řádem německých rytířů i Svatou říší římskou. Největší český projekt s několika hollywoodskými herci v čele.

Jedině Tereza

v kinech: 9. září 2021
na Netflixu: 29. července 2022

Beznadějný romantik přijde kvůli nešťastnému incidentu o přítelkyni. Rozhodne se ji proto získat zpátky velkými gesty, které okoukal ze slavných filmů. Komedie, která byla natočena za pouhé dva týdny.


Láska hory přenáší

v kinech: 5. května 2022
na Netflixu: 15. listopadu 2022

Malebný horský hotel, natěšená nevěsta a ženich, po kterém se najednou slehla zem. Den plný zmatků pohledem tří různých postav. Romantická komedie, ve které hraje talentovaná herečka Anna Fialová.

Matky

v kinech: 24. června 2021
na Netflixu: 24. října 2021

Čtyři celoživotní kámošky řeší velké nároky ostatních členů svých rodin, bouřlivé vztahy i složitý život matek v digitální době. Překvapivě snesitelný film, kterému moc dobrou reklamu nedělal vlastní trailer.

Mimořádná událost

v kinech: 3. února 2022
na Netflixu: 18. října 2022

Ve vlaku, který nečekaně změní směr, musí skupinka výstředních cestujících spojit síly, aby všichni živí a zdraví dorazili do cíle. Zábavná komedie, která ale nedosahuje kvalit Vlastníků, které natočil stejný režisér.

Promlčeno

v kinech: 28. dubna 2022
na Netflixu: 15. listopadu 2022

Záhadný muž uzavře dohodu s rozhlasovou moderátorkou a v živém vysílání zveřejní nové informace o zločinu, který spáchal před dvaceti lety. Karel Roden v jednom z nejlepších českých filmů minulého roku.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

v kinech: 29. července 2021
na Netflixu: 29. ledna 2022

Čtyři staří kamarádi se rozhodnou nakopnout svoje monotónní a ne zrovna šťastné životy, a tak uzavřou sázku, která spustí sérii nečekaných událostí. Patrik Hartl natočil adaptaci své vlastní knihy.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce

v kinech: 5. srpna 2021
na Netflixu: 5. prosince 2021

Dva vtipálci se vydávají na divoké dobrodružství. Chtějí natočit hororový dokument, aby znovu získali ztracenou popularitu a zachránili svůj kanál na YouTube. Andy Fehu natočil další zábavnou komedii, navíc s parádním obsazením.

Slovo

v kinech: 15. září 2022
na Netflixu: 28. listopadu 2022

Během okupace Československa roku 1968 odmítne notář vstoupit do komunistické strany. Ohrozí tím ale svoji kariéru i základy, na kterých s manželkou budují svůj vztah. Beata Parkanová natočila svůj druhý celovečerní film.

Stínohra

v kinech: 7. dubna 2022
na Netflixu: 17. srpna 2022

Jeho manželku, se kterou už nežije, někdo zavraždí, a on má strach, že vrah unikne. Rozhodne se proto vzít spravedlnost do vlastních rukou. A taky odpustit sám sobě. Český thriller, na kterém diváci chválí dobře napsaný scénář.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

v kinech: 26. května 2022
na Netflixu: 8. srpna 2022

Dva kamarádi vyrazí z Ostravy do Prahy pro peníze, které vyhráli v loterii. Jenže napakovat se kromě nich chce i někdo další. Bláznivá komedie z dílny Tří tygrů, která se nesetkala s mnoha pozitivními ohlasy.

Známí neznámí

v kinech: 31. března 2022
na Netflixu: 20. prosince 2022

Parta přátel si na silvestra zahraje nevinnou hru, při které ale vyjdou najevo zdrcující tajnosti a lži. Český remake úspěšného italského snímku Naprostí cizinci, který se dočkal více jak desítek předělávek po celém světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také