21 nejlepších hororů, které momentálně nabízí Netflix

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Hororová sezóna je v plném proudu, Halloween za rohem a nabídka Netflixu řádně připravená. Do jeho obsahu nedávno zavítaly výborné žánrovky V moci ďábla, zdařilý sequel Halloween: H20 nebo španělská Mama s Jessicou Chastain. Hororů, při kterých tuhne krev v žilách nebo tečou hektolitry krve, má ale Netflix v rukávu podstatně více. Mezi těmi vůbec nejlepšími nechybí hity z dílny Jamese Wana (V zajetí démonů, Insidious 2), remake Neviditelného, český Ghoul o lidojedech z Ukrajiny nebo pravidla bořící Chata v horách. Už víte, čemu o Halloweenu dáte přednost?

Annabelle 2: Zrození zla

Několik let po smrti dcerky si k sobě výrobce hraček s manželkou vezmou pár osiřelých holek. Ty se ale brzy začnou bát jednoho z jeho děsivých výtvorů. Solidní prequel z Conjuring universa.

Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. Překvapení z produkce Netflixu.

Ghoul

Trojice filmařů se zajímá o příběh kanibalismu za hladomoru v roce 1932. Po provedení seance zůstanou uvězněni v domě, kde straší. Petr Jákl natočil horor s americkým obsazením.

Halloween: H20

Foto: Dimension Films

Laurie i po dvaceti letech pořád děsí vzpomínky na bratra Michaela Myerse. Ten se ale nečekaně vrátí a její nejhorší noční můry se stanou skutečností. Jedno z nejlepších pokračování kultovní série.

Chata v horách

Pět přátel si přijíždí odpočinout na odlehlou chatu, kde platí vlastní přísná pravidla. Trest přichází hned potom, co je kamarádi poruší. A odpykají to všichni. Originální „horor“, který boří zajetá pravidla.

Chraň nás od zlého

Při vyšetřování bizarního případu se newyorský policista seznámí s knězem, který ho přesvědčí, že jsou za vším démoni. Scott Derrickson natočil před Černým telefonem skutečnou lahůdku.

Insidious 2

Lambertovi se snaží vyrovnat s bojem, který jejich syn sváděl se zlými duchy. Otec Josh ale neunikne svému vlastnímu hrůznému dětství. James Wan natočil kvalitní pokračování svého hororového hitu.

Karanténa

Foto: Sony Pictures

Reportérka a její kameraman sledovali hasiče při práci a zůstali trčet v karanténě zavření v činžáku, kde řádí neznámý brutální vrah. Americký remake španělského hororu REC.

Kletba z temnot

Malá holka si ve výprodeji pořídí záhadnou starodávnou skříňku, ve které se ale skrývá zlý duch. Ten se zmocní její duše a pomoct jí musí rodiče, kteří se zrovna rozvádí. Z produkce Sama Raimiho.

Mama

Dvěma dívkám zemře matka a nastěhují se ke svému strýci. Brzy však začne být jasné, že nepřišly samy. Španělé potvrzují, že horory točí výborné. Jasicca Chastain v hlavní roli.

Neviditelný

Vztah s bohatým psychopatem přežila jenom díky tomu, že na poslední chvíli utekla. Jenže pak ji začne pronásledovat a mučit neviditelná bytost. Slavné „monstrum“ v moderním kabátku.

Případ číslo 39

Foto: Paramount Vantage

Aby ji ochránila před zlými rodiči, vezme si naivní sociální pracovnice desetiletou dívku domů. Záhy ale zjistí, že děvčátko není tak nevinné, jak se zdálo. Renée Zellweger ve filmu, který byl překvapivě zařazen mezi nejhorší horory všech dob.

Sirotek

Foto: Warner Bros.

Kate a John Colemanovi adoptují devítiletou osiřelou Esther. Netrvá ale dlouho a Kate zjistí, že se pod andělskou tvářičkou skrývá cosi zlověstného. Dnes už téměř kultovní dílo, které se nedávno dočkalo prequelu.

Slunovrat

Žena, která prožila velkou tragédii, odjede s přítelem a jeho kolegy ze školy do idylické švédské vesnice. Zdání ale klame a celý výlet se hodně rychle zvrtne. Hororový hit, který milujete nebo nenávidíte.

Smrt ve tmě

Je slepý a bohatý – dokonalý objekt loupeže. Karta se ale obrátí, když tři náctiletí zloději zjistí, že se ocitli uprostřed smrtící hry na kočku a myš. Skvěle vygradovaný horor se sympatickým obsazením.

Telefon

Žijí ve stejném bytě, ale každá v jiné době. Sériová vražedkyně se dovolá ženě, od které ji dělí dvacet let, a vsadí její minulost i život, aby změnila vlastní osud. Originál z produkce Netflixu.

Tiché místo

Rodina, která pevně drží pospolu, žije na odlehlém místě v neustálém strachu. Pokud totiž vydají nějaký zvuk, přitáhnou na sebe pozornost děsivých příšer z vesmíru. Tento horor vsadil na tísnivou atmosféru.

V moci ďábla

Foto: Sony Pictures

Nevěřící právnička s překvapením zjišťuje, že začíná věřit svému klientovi – knězi obviněnému ze zabití z nedbalosti po zpackaném vymýtání ďábla. Nedoceněný horor inspirovaný skutečnou událostí.

V zajetí démonů

Rodina se nastěhuje na farmu v americkém Rhode Islandu, kde se brzy stane svědkem děsivých nadpřirozených úkazů. Obrátí se proto na dvojici významných démonologů. Jeden z nejlepších filmů Jamese Wana.

V zajetí démonů 2

Její dcera nevědomky probudila zákeřného démona, takže nezbývá, než se obrátit na Warrenovi, kteří by snad mohli nečistou sílu z jejich londýnského domu vypudit. James Wan opět za kamerou.

Zlověstné ticho

Foto: Universal Pictures

Po smrti novomanželky se zdrcený Jamie musí vrátit do rodného města, kde zkříží cestu duchovi břichomluvkyně. James Wan natočil tento horor po úspěchu prvního Saw.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také