18 výborných novinek na víkend z Netflixu, HBO a Disney+

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Hlavní slovo mělo v týdnu HBO Max. Streamovací služba přidala do nabídky premiérovou řadu Ricka a Mortyho, thriller legendárního režiséra Paula Verhoevena – Elle, nedoceněné sci-fi Predestination (Časový paradox) a hromadu dalších novinek, které se do dnešního výběru nevlezly. Na Netflix doputovala již pátá sezóna oblíbené Cobry Kai, pokračování původních filmů Karate Kid, odstartoval další ambiciózní jihokorejský seriál Narkosvětci, pokračování dostala také islandská kriminálka V pasti. Novinky konečně nadělovalo i Disney+ (díky oslavám dne Disney+), kam zavítal nejnovější marvelovský Thor, minisérie Mike o Mikeu Tysonovi nebo hodinový dokument o již vydaném návratu Obi-Wana Kenobiho na obrazovky.

Americký outsider

Inspirativní příběh sportovce Kurta Warnera, který se z brigádníka v obchodě s potravinami stal dvojnásobným nejlepším hráčem NFL, vítězem Super Bowlu a členem Síně slávy. (HBO Max)

Auta na cestách – 1. řada

Pixar se vrací do světa Aut se zcela novým původním seriálem. Jednotlivé epizodky vyprávějí příběhy závoďáka Bleska McQueena a jeho nejlepšího kamaráda Buráka, kteří se vydávají na na výlet. (Disney+)

Budiž světlo

Slovák Milan se na vánoce vrací z Německa domů. Poklidnou sváteční atmosféru však naruší zjištění, že starší syn je členem polovojenské mládežnické skupiny a jedním z podezřelých z podílu na šokujícím činu, který otřásl místní komunitou. (HBO Max)

Cobra Kai – 5. řada

Bitva o ducha All Valley možná skončila, ale válka teprve začíná. Další pokračování série filmů Karate Kid. Nová řada přichází na Netflix pouhých osm měsíců od té minulé, první ohlasy ale naznačují, že nebylo nic uspěcháno. (Netflix)

Dobrý boj – 5 řad

Foto: CBS TV Network

Seriál začíná rok po událostech zachycených v poslední epizodě Dobré manželky. V tomto volném pokračování zničí mladé začínající právničce Maie Rindellové pověst obrovský finanční podvod. (HBO Max)

Elle

Život Michèle, která řídí firmu podnikající v oboru videoher, se obrátí vzhůru nohama, když ji doma sexuálně napadne neznámý muž. Místo aby zločin nahlásila na policii, neotřesitelná Michèle se vydává po stopách násilníka na vlastní pěst. (HBO Max)

Pistol – 1. řada

Série založená na Jonesových pamětech vypráví příběh kapely uhrovatých, hlučných děcek z dělnické třídy, která nemají „žádnou budoucnost“. Minisérie od uznávaného režiséra Dannyho Boyla. (Disney+)

Karel, já a ty

Saša (Jenovéfa Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Útočiště nachází u Dušana, starého známého. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. (HBO Max)

Mike – 1. řada

Osmidílný seriál se zabývá dynamickým a kontroverzním příběhem Mikea Tysona. Věnuje se bouřlivým vzestupům a pádům Tysonovy boxerské kariéry i osobního života a sleduje, jak se z milovaného světového sportovce stal vyvrhel a potom zase miláček. (Disney+)

Nabarvené ptáče

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá, a tak je dítě nuceno protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem. (HBO Max)

Narkosvětci – 1. řada

Obyčejný podnikatel se zapojí do tajné vládní mise na dopadení korejského drogového bosse, který právě dělá špinavý byznys v Jižní Americe. Jihokorejský seriál podle skutečné události. (Netflix)

Neslýchané: Závod století

Posádka jachty Australia II vzpomíná na svoji motivaci, odhodlání i inovace, díky kterým se jí v roce 1983 podařilo získat slavný Pohár Ameriky. Ze série dokumentárních filmů Neslýchané. (Netflix)

Obi-Wan Kenobi: Jediův návrat

V tomto hodinovém speciálu se dozvíme více o návratu Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera, tak stejně jako o návratu Ewana McGregora a Haydena Christensena k jejich ikonickým rolím. (Disney+)

Pinocchio

Nová hraná verze milovaného příběhu o dřevěné loutce, která zažívá vzrušující dobrodružství ve snaze stát se skutečným chlapcem. Remake natočil Robert Zemeckis, režisér kultovních filmů i otřesné Čarodějnice z roku 2020. (Disney+)

Predestination

Elitní agenti cestují v čase, aby zabránili různým zločinům. A jeden z nich teď musí překazit děsivý teroristický útok v New Yorku… Ethan Hawke v hlavní roli geniálního a nedoceněného filmu. (HBO Max)

Princezna zakletá v čase

Pohádka o princezně, která kvůli zlé kletbě uvízne v časové smyčce a prožívá své 20. narozeniny stále dokola. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. (HBO Max)

Rick a Morty – 6. řada

Sice geniální, ale často opilý vědec Rick unese svého neposlušného náctiletého vnuka Mortyho na divoké eskapády do jiných světů a dimenzí. Seriálový hit od tvůrce Zpátky do školy. (HBO Max)

Thor: Láska jako hrom

Thor (Chris Hemsworth) se nachází na své nejtěžší životní cestě – k nalezení vnitřního míru. Jeho cestu za odpočinkem však přeruší galaktický zabiják Gorr the God Butcher (Christian Bale), který usiluje o zánik bohů. (Disney+)

V temné pasti – 1. řada

Andri a Hinrika řeší vraždu člena sekty, který asi doplatil na spory s motorkářským gangem. V roce 2013 navíc záhadně zmizela mladá žena. Pokračování islandského kriminálního seriálu V pasti. (Netflix)

Pokračuj na víkendové tipy z minulého týdne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také