17 parádních novinek na víkend (nejen) z Netflixu, HBO a Disney+

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

O víkendu se připravte na smršť novinek ze všech možných streamovacích služeb. Na Netflixu má premiéru jeden z nejočekávanějších seriálů roku – adaptace kultovního komiksu Sandman, na stejnou službu se navíc vrátila kompletní Mission: Impossible včetně posledního dílu s podtitulem Fallout. HBO Max láká na kultovní Komparz Rickyho Gervaise, seriálové kriminálky Městečko Fortitude a Město na kopci nebo nejnovějšího filmového Spider-Mana: Bez domova. Velké věci jsou ale také na Disney+, kam zamířil Predátor: Kořist (zřejmě nejlepší Predátor od původního filmu) a animák Rakeťák, který vypráví „skutečný“ příběh oblíbené postavičky z Příběhu hraček.

Americký sen George Carlina – minisérie

Foto: HBO

Dokument zkoumá život a dílo velkého komika George Carlina, který byl kulturním chameleonem a jedním z nejvlivnějších stand-up umělců všech dob. Dvoudílná minisérie. (HBO Max)

Carter

Vzbudil se, ale nic si nepamatuje. A tajemný hlas mu ze zařízení v uchu našeptává, aby vyrazil zachránit rukojmí. Za každou cenu. Korejská akční jízda ve stylu Johna Wicka. (Netflix)

Dobrý den, Verônico – 2. řada

Nedoceněná policistka narazí při pátrání po internetovém predátorovi na manželský pár opředený děsivým tajemstvím – a pavučinou lží, která ho má zakrýt. Brazilský seriál. (Netflix)

Komparz – 2 řady

Foto: BBC

Andy Millman je naprosto zoufalý. Na hereckou dráhu se vydal už před pěti lety, ale ještě si v ničem kloudném nezahrál. Místo toho je jen obyčejným komparzistou. Kultovní britský seriál. (HBO Max)

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 – minisérie

Festival ve Woodstocku v roce 1969 sliboval mír a hudbu. Jeho obnovená verze po třiceti letech se ale nesla ve znamení nepokojů a brutality. Proč se to celé tak zvrtlo? (Netflix)

Městečko Fortitude – 1. řada

Arktické městečko Fortitude, kde nikdy nedochází k žádným násilnostem, je svědkem vraždy anglického profesora Stoddarta, který zde zkoumal přírodní jevy. Místní šerif se ujímá vyšetřování… (HBO Max)

Město na kopci – 3. řada

V Bostonu na začátku 90. let se zástupce okresního návladního Decourcy Ward musí spojit se zkorumpovaným veteránem z řad FBI Jackiem Rohrem a vezmou si na paškál rodinu ozbrojených lupičů aut. (HBO Max)

Mission: Impossible – Fallout

Nepodařená mise donutí Ethana Hunta a jeho tým spolupracovat s CIA a dalšími známými tvářemi. Společně bojují s časem, aby zachránili svět před jadernou katastrofou. Jeden z nejlepších filmů celé série. (Netflix)

Predátor: Kořist

Film se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 17. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. (Disney+)

Rakeťák

Zkušený Buzz Rakeťák, jeho velitelka a posádka vracejí domů ze své aktuální mise. Jejich průzkumná loď však ztroskotá na nepřátelské planetě. Spin-off legendárního Příběhu hraček. (Disney+)

Sandman – 1. řada

Po letech věznění se král snů Morfeus vydává na pouť mezi světy, aby našel, co mu bylo ukradeno a obnovil svoji moc. Na adaptaci kultovního komiksu se podílel a produkoval ji autor Neil Gaiman. Sen hraje Tom Sturridge. (Netflix)

Sektor – 2. řada

Seriál zasazený do vzrušujícího světa mezinárodních financí, sleduje skupinu ambiciózních mladých absolventů, kteří soutěží o omezenou nabídku pracovních míst v jedné z předních londýnských investičních bank. (HBO Max)

Spider-Man: Daleko od domova

Peter Parker se rozhodne vydat s kamarády na prázdniny do Evropy. Jeho plán nechat na pár týdnů superhrdinství vezme brzy za své, neboť ho agent Nick Fury požádá, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové. (HBO Max)

Spider-Man: Bez domova

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a Peter Parker, hodný kluk ze sousedství, již nedokáže oddělit svůj běžný život od riskantních povinností superhrdiny. Požádá o pomoc Doctora Strange, jenže tím rozpoutá nebezpečný chaos. (HBO Max)

Štěstí

Sam Greenfieldová je ta největší smolařka na světě! Znenadání se ale ocitne v Zemi štěstí. Aby se jí na paty pro změnu začalo lepit štěstí, musí se spojit s kouzelnými bytostmi. Hvězdně obsazený animák. (Apple TV+)

Třináct životů

Ve filmu podle skutečné události prozkoumává dvanáct mladých thajských fotbalistů a jejich a trenér jeskyni Tham Luang, když je nečekaná bouře uvězní v komoře uvnitř hory. Uvězněni v labyrintu zatopených jeskynních tunelů čelí nemožnému. (Prime Video)

Všechno nebo nic: Arsenal – minisérie

Seriál sleduje jednu nezapomenutelnou sezónu ikonického fotbalového klubu. Fanoušci se vrací na stadiony a manažer Arsenalu Mikel Arteta i jeho tým jsou pod tlakem, aby zopakovali své úspěchy a vrátili se do Evropy. (Prime Video)

Pokračuj na víkendové tipy z minulého týdne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také