Černý telefon: Tvůrce Sinisteru se vrací k hororovému žánru

Přečtěte si

Autor

Scott Derrickson se po několika letech vrací ke svému hororovému žánru, od kterého si dal několik let pauzu. V roce 2016 totiž režíroval a sepsal scénář k úspěšnému Doktoru Strangovi a měl také natočit i pokračování, které mělo před několika měsíci premiéru. Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství se však nakonec zhostil známý Sam Raimi, kvůli Derricksonovým tvůrčím neshodám s producenty. Derrickson si to však vynahradil svým novým hororem, jenž bude mít brzy českou premiéru.

Černý telefon je adaptací povídky Joa Hill, syna legendárního spisovatele Stephena Kinga. Příběh je zasazen v sedmdesátých letech v coloradském předměstí, kde má na malé děti spadeno sériový vrah zvaný The Grabber. Ten v přestrojení za kouzelníka přelstí malého Finneyho Shawa a unese ho do svého zvukotěsného sklepení. Finney tam najde záhadný černý telefon, s nímž se dokáže spojit s hlasy předchozích obětí sériového vraha, jež mu snad dokáží pomoci.

Jak jsem zmínil výše, snímek režíroval a napsal Scott Derrickson, který se proslavil svými horory V moci ďábla, Chraň nás od zlého či Sinister. Poslední zmíněný produkovala společnost Blumhouse v čele s Jasonem Blumem, jež stojí za mnohými úspěšnými horory. Právě Blumhouse produkoval i Černý telefon a lze tak doufat, že jejich další spolupráce s Derricksonem bude opět úspěšná.

Ve filmu Sinister si zahrál hlavní postavu Ethan Hawke, jehož uvidíme i v Černém telefonu. Avšak tentokrát ztvární naopak zápornou postavu sériového vraha. Třináctiletého uneseného kluka zahrál talentovaný Mason Thames. Ve filmu se objeví také James Ransone, který se opět vrací ze Sinisteru, nebo Jeremy Davies, známý především ze seriálů Ztraceni či Strážce pořádku.

Kritici a novináři měli možnost zhlédnout snímek dříve a dosud se ozývá především chvály. Kritici vyzdvihují silnou napínavou atmosféru, kterou dotváří zmíněná sedmdesátá léta. Také dokáží oslovit herecké výkony Ethana Hawka a Masona Thamese.

Černý telefon má v českých kinech premiéru 14. července. Níže se můžete podívat na povedený a napínavý trailer.

Foto: CinemArt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také