10 skvělých filmů nově na Netflixu nebo HBO Max

Foto: Blade Runner 2049 (Warner Bros.), Smrt ve tmě 2 (Sony Pictures), Nespoutaný Django (Columbia Pictures)

Obsah streamovacích služeb Netflixu a HBO Max se za necelý týden rozšířil o několik výborných filmů. Na první jmenovanou platformu se vrátilo pokračování kultovního Blade Runnera, Tarantinův oscarový western Nespoutaný Django nebo skvělý thriller z dílny Michaela Manna Collateral, ve kterém hrají Tom Cruise a Jamie Foxx. HBO Max vsadilo na Linklaterovo drama Před úsvitem, oba díly hororu Smrt ve tmě a německý dokument Tajný život stromů.

Blade Runner 2049

Obsah skrytého hrobu upoutá pozornost průmyslového titána a důstojníka K, blade runnera z LAPD, který se snaží najít ztracenou legendu. Toto pokračování legendárního filmu Blade Runner získalo Oscara za vizuální efekty. (Netflix)

Collateral

Foto: DreamWorks

Šest set dolarů za jednu noc? To nemůže taxikář Max prostě odmítnout! Z elegantního zákazníka se ale vyklube nájemný vrah a tahle nabídka rázem už nezní tak skvěle. Po boku Toma Cruise v tomhle filmu řádí Jamie Foxx. (Netflix)

Diagnóza: Šampión

Drama podle skutečného příběhu soudního lékaře, který se nebál odhalit souvislost mezi otřesy mozku a duševními poruchami hráčů NFL. Will Smith a Alec Baldwin ve filmu režiséra Petera Landesmana. (Netflix)

Lov

Temná hororová satira, ve které pracháči pro zábavu loví obyčejné lidi. Jedna z obětí se ale rozhodne prohodit si s pronásledovali roli. Ve filmu se potkala zajímavá jména – Hilary Swank a Emma Roberts. (Netflix)

Mariňák

Foto: Universal Pictures

Místo na boj se tenhle film soustředí na dlouhé osamělé dny prožité ve válce a na sarkastický humor, který vojákům pomáhá všechno nějak přežít. Jake Gyllenhaal ve výborném válečném filmu Sama Mendese. (Netflix)

Nespoutaný Django

V doprovodu německého lovce odměn jede propuštěný otrok Django přes celé Státy, aby osvobodil svoji ženu z rukou sadistického plantážníka. Quentin Tarantino i Christoph Waltz získali za tuhle drsnou variaci na spaghetti western Oscara. (Netflix)

Před úsvitem

Ethan Hawke a Julie Delpy září v hlavních rolích dvou mladých lidí, kteří se potkají ve vlaku. I když se za pár hodin budou muset rozloučit, dvěma spřízněným duším se před půlnocí může stát cokoli. První díl oceňované trilogie. (HBO Max)

Smrt ve tmě

Je slepý a bohatý – dokonalý objekt loupeže. Karta se ale obrátí, když tři náctiletí zloději zjistí, že se ocitli uprostřed smrtící hry na kočku a myš. Svěží vítr v žánru hororu. (HBO Max)

Smrt ve tmě 2

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (HBO Max)

Tajný život stromů

Umí stromy mluvit? Mají paměť a vedou společenský život? Známý lesník z oblasti Wershofenu a autor bestsellerů Peter Wohlleben odpovídá na všechny tyto otázky a nechává nás nahlédnout do tajemného světa lesa. (HBO Max)