Kingova Žhářka přibližuje složitou výchovu dítěte s nezvladatelným darem

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Další z děl hororového mistra Stephena Kinga se dočkal filmového zpracování. Tentokrát má snímek podstatně méně děsivý (ale o to realističtější) nádech, než na jaký jsme byli zvyklí například u filmu TO, Carrie či u ikonického Osvícení.

Nový thriller Žhářka vznikl na motivy stejnojmenné knihy a vypráví příběh desetileté Charlie, která disponuje pyrokinetickou schopností, kterou však není schopná ovládat. Když se dívka dostane do úzkých, má strach nebo ji něco rozzlobí, dokáže pouhou myšlenkou zapálit cokoliv nebo kohokoliv ve svém okolí. Nebezpečný dar je však jí i její rodině spíš prokletím, protože jim neumožní se na žádném místě dlouho zdržet. Téměř vždy se v okolí dospívající dívky postupem času něco zvrtne a je „oheň na střeše“. Nomádský způsob života rodině nevyhovuje, ale dokud se Charlie nenaučí svou sílu kontrolovat, neexistuje pro ně způsob, jak si někde vytvořit domov trvale. Dívčin talent navíc láká tajnou vládní agenturu, která by Charlie pod záminkou zkoumání jejího daru pravděpodobně využila ve svůj prospěch, ale podaří se tomuto děvčeti zvítězit nad vlastní myslí a udržet emoce na uzdě anebo se vše katastroficky zvrtne?

Role otce malé Charlie připadla Zacu Efronovi, kterého jste mohli začátkem roku vidět v thrilleru Zlato a jeho ženu ztvárnila Sydney Lemmon známá například ze seriálu Živí mrtví. Nadanou Charlie si zahrála Ryan Kiera Armstrong, která už má na svém kontě v tak mladém věku role v American Horror Story nebo Black Widow. Snímek Žhářka vstoupí do českých kin již 12. května.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také