15 nejlepších Netflix originálů z poslední doby

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Nabídka Netflixu se za poslední čtyři týdny rozrostla minimálně o patnáct výborných titulů a nejúspěšnější novodobý seriál, jihokorejskou Hru na oliheň. Netflix také uvedl krvavou norskou pecku Cestu za smířením, dánskou šestidílnou mrazivou krimisérii Kaštánek, německý Kód za miliardu dolarů nebo francouzskou covidovou komedii Zásek. Svých pokračování se dočkaly povedené seriály jako Lucifer, Sexuální výchova nebo TY.

Bitva v ústí Šeldy

Bitva v ústí Šeldy, jedno ze zlomových střetnutí druhé světové války, svede tragickým způsobem dohromady pilota kluzáku, nacistického vojáka a zdráhavou odbojářku. Nizozemský válečný film, ve kterém si zahrál i Tom Felton.

Cesta za smířením

Manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s jediným cílem: zabít toho druhého, a skoncovat tak s manželstvím. Brzy jim ale začne hrozit ještě větší nebezpečí. Krvavá severská jízda s hromadou zvratů a skvělými herci.

Hra na oliheň – 1. řada

Stovky hráčů na mizině přijmou zvláštní pozvánku na dětskou hru. Uvnitř na ně čeká lákavá cena, ale může je stát život. Sledovanost tohoto korejského seriálu hovoří za vše. Nejúspěšnější seriál současnosti.


Kaštánek – 1. řada

Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. Temná severská kriminálka natočená podle stejnojmenného bestselleru.

Kód za miliardu dolarů – 1. řada

Dva němečtí počítačoví průkopníci se pouštějí do soudního sporu se zdánlivě neporazitelným protivníkem, aby byli uznáni za vynálezce algoritmu Google Earth. Skvěle natočený německý seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co Netflix v tomto roce vydal.

Lucifer – 6. řada

Lucifer povýšil, ale fakt tu práci chce? Chloe se chystá pověsit odznak na hřebík a z Amenadiela bude policajt. Kdo ví, co dalšího se ještě semele. Finále seriálového hitu, který původně vycházel na FOX.


Modrá až na kost – 1. řada

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. Další jihokorejský seriál, který po Hře na oliheň stojí za pozornost.

Severní Marseilles

Tři marseilleští policajti už mají po krk chytání malých rybek a hodlají rozprášit rozsáhlou drogovou síť. Klíčová informátorka si ale za svoje služby řekne trochu moc. Francouzská kriminálka se řadí k největším filmovým překvapením roku.

Sexuální výchova – 3. řada

Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. Asa Butterfield, Gillian Anderson a další jsou zpět.

Schumacher

Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. Skvělá pocta legendě automobilového sportu.


Skrytá tvář sportu – 1. svazek

Dokumentární seriál o propojení zločinu a sportu, který rozebírá mezinárodní skandály z pohledu očitých svědků. Lidská chamtivost a touha po penězích nezná mezí.

Služka – 1. řada

Mladá matka uteče od násilnického partnera, a aby sobě i svému dítěti zařídila lepší budoucnost, začne pracovat jako uklízečka. V působivém dramatu podle úspěšné knihy pamětí hrají Margaret Qualley a její skutečná máma Andie MacDowell.

Ty – 3. řada

Nebezpečně okouzlující a nesmírně posedlý mladík je ochotný udělat naprosto cokoliv, aby se vetřel do života osob, které ho fascinují. Penn Badgley stále exceluje v seriálu od tvůrce Supermana a Lois.

Zámek a klíč – 2. řada

Tyler, Kinsey a Bóďa dál zkoumají moc záhadných klíčů a odhalují nová rodinná tajemství. Nebezpečí ale číhá blíž, než si myslí. Pokračování úspěšného seriálu, který je adaptací stejnojmenné knižní série.

Zásek

Během pandemie platí v Paříži přísný lockdown a potrhlí obyvatelé jednoho činžáku si musí zvyknout na nový život. A taky jeden na druhého. Milá francouzská komedie, která umí pobavit i dojmout k slzám.

Pokračuj na minulý přehled nejlepších filmů a seriálů na Netflixu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také