HBO Max plánuje spin-offy Mortal Kombat a Penguina z Batmana

Foto: Mortal Kombat (Warner Bros.), logo HBO Max, The Batman (Warner Bros.)

Svět populární herní bojové série, ke které se váže řada filmů, seriálů a komiksů, Mortal Kombat, se v brzké době dočká svého spin-offu. Stejný osud čeká i Penguina z filmu o Batmanovi.

Po komerčním úspěchu nového filmu Mortal Kombat HBO Max nenechalo na další novinku ze světa bojovníků dlouho čekat a připravovaným spin-offem chce rozšířit jeho rychle se rozrůstající vesmír. První film se pokusil vysvětlit speciální schopnosti postav a také neukázal titulární souboj, což by mohl být námět pro vznikající spin-off. Také je možné, že Johnny Cage dostane už tentokrát dostane svůj prostor, vzhledem k tomu, že patří mezi nejvýznamnější postavy z celé franšízy. Dalším směrem, jakým by se spin-off mohl vydat, je příběh Colea, nové hlavní postavy.

Foto: Colin Farrell ve filmu The Batman (Warner Bros.)

V případě Penguina bude jeho spin-off následovat nadcházející DC film od Matta Reevese – The Batman (2022) a zaměří se na záporáka Penguina. Jeho představitelem by se měl stát Colin Farrell, který se objeví v téže roli i v novém batmanovském snímku. Jeho účast na projektu ale zatím není oficiálně potvrzena. Penguina si v minulosti zahráli Burgess Meredith (Batman, 1966), Danny DeVito (Batman se vrací, 1992) a Robin Lord Taylor (Gotham, 2014 – 2019). Děj spin-offu by se mohl odehrávat jak před událostmi z Batmana (2022), tak i po nich, či by mohl vypadat jako mix obojího. Série Penguin by se rovněž mohla dějově točit kolem policejního oddělení v Gotham City. Spin-off o Penguinovi by měl být k vidění roku 2023 či 2024.