Válka zítřka: Nákladná sci-fi právě vyšla na Amazon Prime i v češtině

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Všichni ho známe jako Star-Lorda ze Strážců Galaxie a Avengers. Tentokrát se ale Chris Pratt objevuje v roli manžela a otce, který se vydává časem, aby zachránil budoucnost. Megalomanská sci-fi Válka zítřka právě vyšla na Amazon Prime s českými titulky a českým dabingem.

Pokud si nejste schopni vybrat z víkendové nabídky Netflixu a HBO GO, nemusíte smutnit. Filmem týdne se totiž stává Válka zítřka (The Tomorrow War), nákladná sci-fi z Amazon Prime, která vzbudila zájem diváků hned při svém vzniku. Do hlavní role byl totiž obsazen Chris Pratt, hvězda filmů od Marvelu a projekt dostal opravdu pohádkový rozpočet, neskutečných 200 milionů dolarů, který v Hollywoodu fasují jen ty největší blockbustery roku.

K nečekanému kroku možná došlo v momentě, kdy byl na režisérský post umístěn Chris McKay. Ten totiž za svou kariéru natočil pouze jeden celovečerní film, animovaného LEGO® Batmana. Už teď ale plánuje další dva velké projekty, hranou adaptaci Jonny Quest (kreslený seriál ze 60. let) a pro DC a Warnery už několikrát odloženého Nightwinga.

Film vypráví příběh o skupině cestovatelů v čase, která se vrací z roku 2051, aby současníky informovala o hrozícím zániku lidstva. Třicet let v budoucnosti totiž lidstvo prohrává celosvětovou válku s vetřelci z vesmíru. Jedinou možností jak bitvu vyhrát, je transport vojáků a civilistů z roku 2021 do roku 2051, kde pomohou přeživším čelit invazi. Mezi rekruty se dostane středoškolský učitel (Chris Pratt), který je odhodlaný zachránit svět kvůli své dceři. Společně s týmem expertů se vydává do ruin budoucího světa, aby ho zbavili nevítaných hostů a přepsali dějiny.

Amazon Prime je streamovací služba od společnosti Amazon, která chce v Česku konkurovat Netflixu a HBO GO. A zatím se jí to daří celkem úspěšně. Český dabing a titulky postupně přibývají a stejně tak i rozmanitý obsah. Největšími lákadly jsou třeba The Grand Tour s britskou trojicí z Top Gearu, superhrdinský seriál The Boys, stratrekovský Picard nebo Mr. Robot se skvělým Rami Malkem. První týden na službě Amazon Prime je zdarma, posléze uživatelé platí necelých 160 korun měsíčně (aktuálně v akci za 80 Kč).

The Tomorrow War je na Amazon Prime od 2. července 2021.

Foto: Amazon Prime

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také