8 netradičních komiksových seriálů na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Na Netflix dorazil dost možná největší seriál tohoto měsíce, komiksová adaptace Sweet Tooth: Chlapec s parožím, kterou k životu přivedl producent Robert Downey Jr., a stejně jako v případě Lucifera, jde o další postavu z DC Comics, která nesmí chybět ve výběru netradičních seriálových komiksovek na Netflixu. Do výběru jsme zařadili také populární Riverdale, Umbrella Academy nebo čarodějnici Sabrinu.

Happy!

Bývalý polda, alkoholik, který se živí jako nájemný vrah, se bojí, že mu přeskočilo, když ho komiksový jednorožec začne nutit, aby zachránil holčičku, kterou unesl Santa. Podle stejnojmenného komiksu. V hlavní roli Christopher Meloni ze seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti.

Lucifer

Když se Pán pekel začne nudit, přestěhuje se do Los Angeles, otevře si tu noční klub a seznámí se s detektivem z oddělení vražd. Lucifer Morningstar, stejně jako třeba Constantine, je postavou z komiksů DC.

Nad ránem

Flákač si užívá v postapokalyptickém Los Angeles. Snaží se najít dívku svých snů, přelstít tupé ghúly a nepřátelské gangy. Akční komedie, která boří hranice žánru i čtvrtou stěnu. Hrají Matthew Broderick a Colin Ford (Captain Marvel).

Riverdale

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. V rebootu komiksu Archie hrají Molly Ringwald (Snídaňový klub) a Luke Perry (Beverly Hills 90210).

Sabrinina děsivá dobrodružství

Napůl člověk a napůl čarodějka Sabrina se pohybuje mezi dvěma světy, svoji pozornost dělí mezi vylomeniny náctileté smrtelnice a kouzelnický rodinný odkaz – Církev noci. V seriálové adaptaci hororového komiksu Roberta Aguirre-Sacasy (Riverdale) září Kiernan Shipka (Šílenci z Manhattanu).

Soused

Život sebestředného Javiera se trochu zamotá, když se nečekaně stane superhrdinou – a jeho expřítelkyně dostane za úkol odhalit jeho totožnost. Podle komiksu Santiaga Garcíi a Pepa Péreze. V režii Nacha Vigalonda hrají Quim Guitérrez a Clara Lago.

Sweet Tooth: Chlapec s parožím

Roztomilý kluk, co je napůl člověk a napůl jelen, se s mrzutým chlápkem, který ho vzal pod křídla, vydává hledat nový začátek v nebezpečném postapokalyptickém světě. Postapokalyptická pohádka podle komiksu od Jeffa Lemirea. Výkonní producenti: Susan a Robert Downey Jr.

Umbrella Academy

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. Seriál nominovaný na cenu Emmy s Elliotem Pagem a Mary J. Blige podle komiksu Gerarda Waye oceněného Eisnerovou cenou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také