15 výborných válečných filmů na Netflixu s češtinou

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Silné příběhy, které napsala sama historie, pozoruhodní hrdinové a smrt číhající na každém kroku. Válečné filmy na Netflixu se těší velké oblibě a v poměrně široké nabídce titulů můžeme najít takové klasiky, jako Schindlerův seznam, Černý jestřáb sestřelen nebo Hacksaw Ridge. Vybrali jsme celkem patnáct nejlepších válečných filmů na Netflixu, které si můžete pustit s titulky, v některých případech dokonce s dabingem.

1917

Za první světové války se dva britští vojáci pokusí doručit za nepřátelskou linii zprávu, která může bratrovi jednoho z nich a stovkám dalších zachránit život. (české titulky)

Černý jestřáb sestřelen

Americké jednotky plánují zajmout dva poskoky somálského diktátora. Při pokusu jim ale sestřelí helikoptéry a Američani utrpí těžké ztráty. (české titulky)

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Vojenskému zdravotníkovi Desmondu Dossovi nedovoluje svědomí nosit zbraň. Přesto se stane hrdinou druhé světové války během bitvy o Okinawu. (český dabing)

Hanebný pancharti

Foto: Universal Pictures

Židovská majitelka kina je přinucena promítat premiéru nacistického filmu v okupované Paříži. Skupina amerických vojáků přezdívaná Pancharti naplánuje konfrontaci. (české titulky)

Kód Enigmy

Během bojů druhé světové války se matematik a jeho tým kryptoanalytiků horečně snaží prolomit proslulý německý kód Enigmy. (české titulky)

Král

Neposlušný princ Hal se musí změnit z násosky v krále válečníka. Jeho bitvu o osud Anglie provázejí projevy nepřátelství za hradbami i v nejbližším okolí. (český dabing)

Král psanec

Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (české titulky)

Kursk

Největší hrozbou pro posádku uvězněnou v potopené ruské ponorce je byrokracie na souši. Podle skutečného příběhu. (český dabing)

Mosul

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. (české titulky)

Nezlomný

Olympijský atlet Louis Zamperini se během druhé světové války stane pilotem a čeká ho krutý boj o přežití v japonském zajetí. (české titulky)

Schindlerův seznam

Oskar Schindler se překvapivě rozhodne utratit celé své jmění, aby během druhé světové války pomohl zachránit 1 100 Židů před Osvětimí. (české titulky)

Sláva

Americkou občanskou válku provázejí bigotní nálady a četná krveprolití. Do boje proti armádě Konfederace vyrazí první jednotka složená jenom z mužů černé pleti. (české titulky)

Tmavomodrý svět

Foto: CinemArt

Český letec Franta Sláma a jeho žák Karel Vojtíšek uprchnou z nacisty okupovaného Československa. V Britském královském letectvu bojují s Němci a utužují vzájemný vztah.

Zachraňte vojína Ryana

Foto: DreamWorks

Osmičlenné americké komando pronikne na Němci okupované území a má jediný cíl – najít a přivést domů vojáka, kterému v druhé světové válce padli už tři bratři. (české titulky)

Zelená zóna

Americký důstojník odhalí spiknutí ohledně zbraní hromadného ničení v Iráku. Zahájí tím ale tažení, při kterém si nadělá nepřátele ve vlastní armádě. (české titulky)

18 KOMENTÁŘŮ

 1. Není to o tom, že někdo neumí číst. Ale pokud se díváte třeba večer nebo máte puštěný film a k tomu domácí práce, chcete prostě dabing 🙂

 2. Niektorým z vás dobre jebe tak keď pozerám film tak asi z dabingom predsa nebudem čítať filmy sú na pozeranie a aby sme tomu rozumeli a vy ktorý chcete čítať tak choďte do kostola tam môžete čítať babkam

 3. Dobrý den, Na Netflixu si zvolte v nastavení zemi ČR a v nastavení jazyku zadejte také Češtinu a budou se vám doporučovat filmy s CZ dabingem popřípadě s titulky .. ty bez CZ titulků už jen minimálně. Musel jsem to kvůli přítelkyni takto taky přenastavit a funguje to.. kdykoliv se to dá zase přenastavit. Hezký den

 4. Možná by byla dobrá funkce v nastavení,aby se ukázali filmy,které jsou v Čj,pro ty co neradi čtou 🤔

  • Na počítači to jde… Musí se scrollnout až úplně dolů na hlavní stránce a je tam zvuk a titulky(nebo tak nějak) a to pak vyhodí na výběr záložku s audio a titulkama

 5. Moc se mi líbí válečné filmy,Já sám jsem byl na misi v Iráku,ale jen jsem kopal raněné a umírajíci,dost jsem se bál těch ozbrojených .

 6. Výběr opravdu dobrých filmu a pokud někdo neumí číst tak jeho smůla. Film v originálním znění je vždy lepší než s dabingem.

 7. Jako očekával bych, že když se už o tom píše článek, tak to bude myšleno s dabingem. Nevím jak autor článku, ale já když zapnu Netflix a cokoliv chci vidět, tak to mám min. s titulkama (snad jediný film jsem měl bez titulků a dabingu).

  Článek by mohl znít „15 výborných válečných filmů na Netflixu“ a je to v cajku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také