Nejlepší služby na filmy online

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Filmy online jsou v dnešní době nejpopulárnějším způsobem sledování filmů. Horké novinky tak můžeme sledovat nejen na televizních obrazovkách ve svém obýváku, ale klidně na cestách v mobilním telefonu. Které streamovací služby jsou nejlepší a které nabízejí obsah zadarmo?

Nejznámější filmové služby

Netflix

Americká služba Netflix, která má po celém světě přes 203 miliónů uživatelů, si do českých domácností našla cestu v lednu 2016. V rámci měsíčního předplatného, které činí 199, 259 nebo 319 korun v závislosti na kvalitě přehrávání a množství přístrojů, na nichž lze obsah sledovat, si divák může vybrat z několika stovek titulů. Většina snímků nebo seriálů jsou v původním znění, ale české titulky a dabing se doplňují stále rychleji.

HBO GO

Pro české zákazníky je streamovací služba od HBO patrně nejznámější, protože samotný televizní kanál se v České republice objevil už v polovině 90. let. Filmoví a seriáloví nadšenci si mohou za 159 korun měsíčně obsah přehrát až na pěti zařízeních. Důležité je připomenout, že službu si lze objednat nezávisle na tom, zda máte, nebo nemáte zaplacené televizní kanály od HBO. Kompletní obsah je i v českém jazyce. Pro vyznavače dabingu nejlepší stream na filmy online.

Amazon Prime Video

V našich končinách je už také k dispozici služba od Amazonu – Prime Video, která rovněž nabízí velká lákadla. Výhodou je sice nízká cena, která za měsíc činí 150 korun, ale potencionální zákazníci musí počítat s tím, že knihovna obsahuje tituly s českými titulky a dabingem jen v omezeném množství. Čeština v poslední době ale přibývá ve velkém tempu.

České filmové služby

Aerovod

Foto: Logo Aerovodu

Jedna z nejpoužívanějších českých streamovacích služeb nabízí zhlédnutí filmu bez předplatného za 65 Kč, popřípadě lze film rovnou stáhnout za 110 Kč. Předplatné na měsíc vyjde na 150 Kč. Kromě známých hollywoodských trháků, nezávislých či starých filmů naleznete na Aerovodu i mnoho českých snímků. Platforma také nabízí kolekce filmů s různými tématy, profily tvůrců nebo doporučení dalších osobností.

Voyo

Foto: Logo Voyo

Na portálu televize Nova můžeme zhlédnout krom původních pořadů i přímé přenosy sportovních utkání, hollywoodské velkofilmy nebo české pohádky a jiné filmy pro mladší diváky. Voyo také nabízí předpremiéry svých seriálů a filmů. Měsíční předplatné vyjde na 159 Kč.

Obsah zdarma

Asi každý se už setkal se službou iVysílání veřejnoprávní televize ČT, kde své pořady poskytuje zcela zdarma. Zdarma funguje také Televize seznam s pořady jako Lajna či ONE MAN SHOW. Portál MALL.TV obsahuje už poměrně známé Události Luďka Staňka, Mikýřovu úžasnou pouť internetem nebo cenami ověnčený seriál #martyisdead. Když už hovoříme o filmovém obsahu zadarmo, neměli bychom zapomenout na YouTube kanál Česká filmová klasika, kterou spravuje Národní filmový archiv. Každý druhý den zveřejní starší české filmy ať už hrané, animované či dokumentární. Legální nabídku filmů na Youtube nabízí také účty Filmy česky a zadarmo nebo Filmy v češtině.

Už brzy v Česku

Disney+

V Českých končinách dlouho očekávaná služba Disney+ by měla být k dispozici od druhé poloviny tohoto roku. Služba svým předplatitelům nabízí filmy a seriály ze světů Marvel nebo Star Wars. Stejně tak budou poskytovány animované filmy nejen od Disneyho, ale také od Pixaru, přičemž právě novým pixarovským filmem Duše si služba získala velké množství odběratelů za velice krátkou dobu. K dispozici budou také tituly společnosti 20th Century Fox, dokumenty National Geographic nebo kultovní seriál Simpsonovi. Podobně jako jiné společnosti, i Disney si prozatím nechává některé filmy pro kinodistribuci a jedním z nich je poslední marvelovský snímek Black Widow. V evropských zemích, kde je už Disney+ k dispozici, předplatné činí osm euro měsíčně. Můžeme tedy předpokládat, že se u nás bude pohybovat okolo 200 Kč za měsíc.

HBO Max

Podobně jako Disney+, i HBO Max v Česku odstartuje až v druhé polovině tohoto roku a nahradí tak současné HBO GO. Oproti HBO GO bude umožní Max streamovat ve vyšším rozlišení a s lepším zvukem, díky Dolby Atmos. Na druhou stranu bude ale měsíční předplatné skoro dvakrát vyšší a ze 159 Kč se pravděpodobně vyšplhá na 320 Kč. Podobnou částku platí předplatitelé v Americe. HBO Max poskytuje obsah dalšího komiksového velikána DC Comics, který patří pod Warner Bros. HBO Max se tak stalo domovem pro filmy a seriály této společnosti a krom projektů od DC Comics tak zpřístupní očekávané filmy jako DunaGodzilla vs. KongMatrix 4 nebo Mortal Kombat, jehož trailer boří rekordy v počtu sledovanosti. Právě Warner Bros. je, co se týče uvádění filmů, zatím nejradikálnější ze všech ostatních společností. Zpřístupňuje premiérové filmy na HBO Max souběžně s uvedením v kinech.

Kam dále

Filmy online legálně, ať už formou předplatného, nebo platbou za každou položku zvlášť, nabízejí také Google Play, O2TV, iTunes, DaFilms, Apple TV+, iPrima Videopůjčovna, Youtube a mnoho dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také