15 filmových a seriálových novinek na víkend

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Ani tento víkend nebude nuda. Už teď můžete zhlédnout celovečerák Havel nebo dohnat oddechovku s Jimem Carreym Ježka Sonica. Filmové resty pak nezapomeňte dohnat u oscarového Jokera. Příznivci seriálů ale také nepřijdou zkrátka. Sváteční minisérie Dash a Lily neurazí nikoho a nové řady Koruny a Mr. Robota určitě nezklamou.

Dash a Lily

Cynik Dash a veselá Lily si ve vánočním New Yorku na různých místech předávají červený zápisník se vzkazy a výzvami. Protiklady se o Vánocích prostě přitahují! (Netflix)

Havel

Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. (Aerovod, O2TV)

Ježek Sonic

Svět potřeboval hrdinu, objevil se ježek. Ježek Sonic neboli Modrý záblesk, vybavený neuvěřitelnou rychlostí, si oblíbí svůj nový domov na Zemi. (HBO GO)

Joker

Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. (HBO GO, 15. listopadu)

Kobry a užovky

Chlap, který toho v životě zatím moc nedokázal, se chytí příležitosti rozjet menší byznys, ale ke dnu ho pořád táhne nezvladatelný bratr. Tohle nemůže dopadnout dobře. (Netflix)

Koruna – 4. řada

Seriál sleduje politické soupeření a osobní životy za vlády královny Alžběty II. a události, které určovaly dějiny druhé poloviny 20. století. (Netflix, 15. listopadu)

Liberator: Operace Avalanche

Nesourodá parta svéhlavých, ale odvážných vojáků si během invaze do Evropy vyslouží pověst jedné z nejstatečnějších jednotek druhé světové války. Podle skutečnosti. (Netflix)

Mr. Robot – 4. řada

Seriál „Mr. Robot“ sleduje Elliota Aldersona (Rami Malek), mladého inženýra kybernetické bezpečnosti, který se zaplete s tajnou hackerskou organizací poté, co je najat jejím tajemným vůdcem. (HBO GO, 15. listopadu)

Než skončí léto

Život je krásný i proto, že se nedá naplánovat. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, je to pro její rodiče noční můra. (Aerovod, O2TV)

Pan Jangle a vánoční dobrodružství

Veselého výrobce hraček kdysi zradil pomocník, kterému věřil. O spoustu let později mu ale do života vstoupí hodná a zvědavá vnučka a dá mu novou naději. (Netflix)

Transhood

Dokument, který se natáčel v průběhu pěti let v Kansas City, sleduje čtyři transgenderové děti – ve věku 4, 7, 12 a 15 let – které nově definují “dospívání.” (HBO GO)

Undercover – 2. řada

Tajní agenti v jednom karavanovém kempu předstírají, že jsou pár, aby pronikli do aktivit narkobarona, který tam tráví víkendy. Podle skutečných událostí. (Netflix)

Údolí slz

6. října roku 1973 vypukla jomkipurská válka, když arabské země vedené Egyptem a Sýrií zahájily překvapivý útok a téměř porazily Izrael. Příběh je vyprávěn z pohledu tří postav, které se ocitly uprostřed této válečné smršti.

V síti 18+

Necenzurovaná verze filmu divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. (Aerovod)

Život před sebou

Žena, která kdysi přežila holokaust, se živí hlídáním dětí. Jednoho dne se ujme zahořklého kluka, co ji na ulici okradl, a nečekaně se s ním spřátelí. (Netflix)

Pokračuj na víkendové tipy z minulého týdne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také