Zemřel Sean Connery

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Ve věku 90 let zemřel skotský herec sir Sean Connery, představitel Jamese Bonda a dalších nezapomenutelných rolí. O jeho úmrtí informovala BBC.

Sean Connery byl prvním hercem, který si zahrál agenta 007. Dříve spíše televizní a divadelní herec debutoval jako James Bond ve snímku Dr. No (1962), poté se objevil v dalších šesti pokračováních. Dodnes je považován za nejlepšího představitele této role.

Za svou hereckou kariéru se Connery dočkal řady ocenění. Tou nejvýznamnější se stala oscarová role v gangsterce Neúplatní (1988). Téhož roku vyhrál také britské ceny BAFTA za snímek Jméno růže. Charismatický herec se naposled objevil na filmových plátnech jako Allan Quatermain v komiksovém snímku Liga výjimečných (2003).

Mezi nejznámější filmy, ve kterých se Sean Connery objevil, patří nadále Goldfinger (1964), Pahorek (1965) Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989), Hon na ponorku (1990), Skála (1996) a mnoho dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také