Mandibules: Jak si ochočit obří mouchu

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Francouzský režisér Quentin Dupieux proslul svými bizarními komediálními filmy a snímek Mandibules o obří mouše nebude žádnou výjimkou.

Jean-Gab a Manu jsou nejlepšími přáteli, svůj volný čas tráví většinou na cestách a při jedné z nich narazí na první pohled opuštěný karavan. Uvnitř ale není zcela prázdný, naleznou v něm obrovskou mouchu, kterou nikdo nikdy neviděl. Ze všeho se dá něco vytřískat, a tak se rozhodnou, že si mouchu ochočí, vycvičí a vydělají na ní hromadu peněz.

V hlavních rolích se objeví David Marsais a Grégoire Ludig, oba se společně představili ve francouzské komedii Babysitting z roku 2014. Za filmem stojí Quentin Dupieux, režisér potrhlých komedií jako Jelenice nebo Realita.

Světovou premiéru měl film na filmovém festivalu v Benátkách. Ve Francii se představí 2. prosince 2020.

Francouzský snímek Mandibules
Francouzský snímek Mandibules

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také