Deerskin: Jean Dujardin miluje koženou bundu až za hrob

Přečtěte si

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Recenze: Richard Jewell jako Eastwoodův povedený hon na tlustého (anti)hrdinu

Nový snímek světoznámého režiséra a legendy světového filmu, téměř devadesátiletého Clinta Eastwooda, vypráví příběh Richarda Jewella, člena ochranky letních...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Francouzský režisér Quentin Dupieux přichází potěšit fanoušky svým dalším absurdním filmem o vážném tématu, které bere na lehkou váhu. Již dříve jsme od režiséra mohli vidět film o psychicky nemocném člověku, rádoby parodii na Policejní akademii nebo o nejlepším filmovém výkřiku ve světě filmu. Nyní se podíváme na to, jak se rozvedený muž vyrovnává se svojí náhlou samotou.

Georges se právě rozvedl po několikaletém manželství. Využívá toho, že má stále přístup ke společným účtům a koupí si drahou bundu z jelení kůže, kterou si opravdu zamiluje. Bundu si oblíbí natolik, že ji nikdy nesundává, bere ji všude s sebou, a navíc si s ní i povídá. Náhle dostává pocit, že jeho bunda musí být ta jediná na světě a žádná jiná jí podobná nesmí existovat. Z osamělého a zlomeného člověka se tak náhle stává kriminálník, kterému jsou cizí životy naprosto ukradené a to vše si zaznamenává s pomocí mladé filmařky z města na svou digitální kameru.

Držitel oscara Jean Dujardin ztvárnil hlavní roli v tomto kontroverzním filmu. Díky svému plnovousu, který dodává jeho postavě na vážnosti, byste herce skoro nepoznali. Ale je to ten stejný, jenž získal zlatou sošku za nejlepšího herce ve filmu The Artist nebo se objevil ve Scorseseho filmu Vlk z Wall Street. Roli mladé filmařky ztvárnila herečka Adèle Haenel.

Snímek se představil na několika filmových festivalech, včetně prestižního festivalu v Cannes. V USA bude mít film premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 25. října 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také