Beyond Good & Evil: Netflix chystá další adaptaci videohry

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

S herními adaptacemi od Netflixu se zřejmě roztrhl bezedný pytel. Namátkou jsou potvrzené takové projekty, jako Diablo, The Last of Us, Splinter Cell. O tom, že se u tohoto producenta netroškaří, svědčí i připravovaná novinka, které se má ujmout Rob Letterman – režisér úspěšného snímku Pokémon: Detektiv Pikachu. I tentokrát se bude jednat o adaptaci videohry. O co přesně tedy půjde?

Fanoušci videohry Beyond Good & Evil z roku 2003 mohou slavit. Nejenže už nějakou dobu (od roku 2017, kdy bylo oznámeno) vyhlížejí pokračování hry od Ubisoftu, ale chystá se i filmová verze v produkci Netflixu. Ano, nepůjde o seriál, nýbrž o celovečerní film. Ten by měl kombinovat animaci s živými herci. Právě tak, jako tomu bylo u výše zmíněného Detektiva Pikachu. Volba Lettermana na post režiséra tak dává smysl, neb má s tvorbou tohoto typu filmu zkušenost.

Boj s mimozemskou korporací ve futuristickém podzemním světě prostřednictvím pozemské novinářky, jež spojí síly s odbojem (v němž je i velký prasečí válečník) má rozhodně potenciál, a tak nezbývá než doufat, že se celý projekt povede. Netflix po posledních úspěších v podobě kupříkladu akčního thrilleru Vyproštění, nebo komiksové adaptace Old Guard: Nesmrtelní rozhodně nezpomaluje a dlouhodobě ukazuje, že dokáže přijít s projekty, jež jsou opravdovými (chtělo by se říci kasovními) trháky. Pokud se chystaný film povede, bude tu rozhodně patrný prostor pro velký hit…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také