Twister: Katastrofický snímek se dočká remaku

Přečtěte si

8 nových filmů na Netflixu s českým dabingem

Český dabing na Netflixu ještě stále není samozřejmostí, přesto největší světová streamovací služba na diváky v Česku myslí a...

17 nejnovějších titulů, které můžete vidět o víkendu

První adventní víkend roku bude na filmové a seriálové novinky z týdne velmi bohatý. Jen Netflix vydal tři filmové...

10 filmů, které Netflix právě přidal do nabídky, aniž byste to věděli

V přehledu novinek na tento týden to vypadalo, že si Netflix vystačí s vlastní originální tvorbou. Služba nakonec překvapila...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Twister je filmem z roku 1996 o vražedném tornádu, který patřil mezi nejvýraznější žánrové filmy pozdních devadesátek. V hlavních rolích si zde zahráli Bill Paxton a Helen Hunt. Režie nové verze by se podle posledních zpráv od Variety měl zhostit Joseph Kosinsky (Top Gun: Maverick).

Film spadá pod studio Universal a v roce vydání patřil k divácky nejúspěšnějším filmům. Není proto divu, že se chystá jeho nové zpracování. Snad dopadne lépe, než jiné remaky, o něž se v Universalu dříve pokoušeli (myslím tebe, Mumie).

Produkce snímku by se měl ujmout častý spolupracovník Stevena Spielberga; Frank Marshall. Zatím prý krom režiséra mají probíhat jednání se scénáristy, tudíž příběh remaku není známý. Původní film si odnesl dvě oscarové nominace za nejlepší zvuk a efekty. I přes smíšené ohlasy ze strany kritiků se jednalo o velký úspěch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také