Twister: Katastrofický snímek se dočká remaku

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Twister je filmem z roku 1996 o vražedném tornádu, který patřil mezi nejvýraznější žánrové filmy pozdních devadesátek. V hlavních rolích si zde zahráli Bill Paxton a Helen Hunt. Režie nové verze by se podle posledních zpráv od Variety měl zhostit Joseph Kosinsky (Top Gun: Maverick).

Film spadá pod studio Universal a v roce vydání patřil k divácky nejúspěšnějším filmům. Není proto divu, že se chystá jeho nové zpracování. Snad dopadne lépe, než jiné remaky, o něž se v Universalu dříve pokoušeli (myslím tebe, Mumie).

Produkce snímku by se měl ujmout častý spolupracovník Stevena Spielberga; Frank Marshall. Zatím prý krom režiséra mají probíhat jednání se scénáristy, tudíž příběh remaku není známý. Původní film si odnesl dvě oscarové nominace za nejlepší zvuk a efekty. I přes smíšené ohlasy ze strany kritiků se jednalo o velký úspěch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také