Na co se můžeme letos na LFŠ těšit?

Přečtěte si

12 nedávno uvedených českých filmů na Netflixu

Netflix přidává do nabídky další české filmy. Populární 3Bobule, které vládnou žebříčkům sledovanosti českého Netflixu již několik týdnů v...

10 horkých novinek na bezva víkend u bedny

Na víkend si rezervujte dostatek času, protože na streamu bylo přes týden opět živo. Kromě tradiční nadílky novinek na...

10 pohodových filmů na Netflixu s českým dabingem

Každý někdy potřebuje nenáročnou podívanou, u které vypne a načerpá pozitivní energii. Filmovým fanouškům netřeba připomínat, že skvělým pomocníkem...

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Organizační tým letošní LFŠ vypustil do světa zase o něco více informací, na co se můžeme tento rok v Uherském hradišti těšit. Chybět nebudou vedle velkého počtu filmů rovněž barvité doprovodné programy.

Svou veřejnou premiéru si odbude Krajina ve stínu. Historické drama Bohdana Slámy bude doprovázeno na festivalu i filmovou delegací. Předpremiéry se dočkají i Žáby bez jazyka režisérky Miry Fornay.

Mezi význačné festivalové hosty se zařadí americko-izraelský spisovatel, novinář a dramatik Tuvia Tenenbom, který se proslavil knihou Chyťte Žida. Ten bude probírat současnou podobu Izraele v rámci letošního bloku zaměřeného právě na tuto zemi – Terra festivalis: Izrael. 

Smetanovy sady nabídnou útočiště stanům České televize, Českého rozhlasu a Respektu. V nich se uskuteční řada přednášek, besed i masterclasses hostů. Ty nabídnou zájemcům hluboké rozbory snímků a kinematografie obecně.

Kromě odborného filmově-tématického programu nebude chybět ani další doprovodný. Milovníci divadla si přijdou na své. Divadlo NaHraně  dorazí s inscenací Brutál, Simona Babčáková s improvizačním kolektivem NO A!.  Divadlo Kampa nabídne svou inscenaci Edith Piaf: Dnes nechci spát sama.

Uherským Hradištěm budou znít i nejrůznější melodie. Proběhnou zde totiž koncerty Ivy Bittové a Čikori, Hrubé Hudby, tedy Jiří Hradil s kapelou Lesní zvěř a Horňácká muzika
Petra Mičky, a Prago Union. Závěrečný večer zde vyvrcholí koncertem Opak Dissu.

LFŠ letos proběhne 7. – 12. 8. 2020, více informací je k nalezení na oficiálním webu přehlídky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také