Henry Cavill se může vrátit do role Supermana ve vlastním filmu nebo v pokračování Shazama

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Henry Cavill je momentálně hodně v kurzu díky roli Geralta z Rivie v seriálové adaptaci knih ze Sapkowského ságy o Zaklínači a Ciri na Netflixu. Mnozí se však přesto již dávno rozloučili s možností, že by se britský herec kdy navrátil do ikonické role dost možná nejznámějšího superhrdiny. Spekulovalo se dokonce o novém filmu se zcela jiným představitelem. Nyní to vypadá, že Supermanovi, který se naposledy objevil ve filmu Liga spravedlivých, ještě tak docela neodzvonilo…

Podle posledních zpráv to totiž vypadá, že Cavill si nakonec Clarka Kenta z planety Krypton nakonec zase jednou zahraje. Tedy mohl by. Prokazatelně totiž probíhá jednání mezi hercem a studiem Warner Bros. Zda a jak se Superman vrátí, zůstává stále otázkou. Návrat (alespoň herecký) by mohl případně přijít s rolí ve Snyder Cutu, ze kterého bude minisérie – to by se ale musely natočit nějaké nové scény. Mnohem pravděpodobnější se pak jeví možnost, že hlavouni pojedou na jistotu, a udělají ze Supermana vedlejší postavu.

Zdroj: Warner Bros.

V rámci filmového DC by tak pro Muže zítřka i mohlo jít o podobnou úlohu, jakou má v MCU kvůli právům Hulk, který se objevuje jako protagonista v několika filmech, zatímco vlastní snímky nemá. U Supermana by mohlo k něčemu podobnému dojít třeba v připravovaném pokračování filmu Shazam!, kde se vlastně tento hrdina na pár sekund již objevil (Supermana si zde v krátkém cameu zahrál jeden z Cavillových dublérů). Pokud by se však rozhodli pro další sólovku, bylo by to rozhodně dobře, nicméně by tam bylo potřeba řešit velkou spoustu proměnných. Šlo by o reboot, nebo pokračování Snyderova Muže z oceli? Zapojení superhrdiny ve snímku jiné postavy se tak zdá být zatím mnohem schůdnější variantou.

V humorně laděném Shazamovi by navíc mohl být konečně Superman ukázán v trochu pozitivnějším světle, v jakém by ostatně postava, inspirující a sloužící za vzor všem ostatním hrdinům měla stát. Nic proti temnějšímu vyobrazení hrdiny, ale temnota je prostě Batmanova…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také