Candyman: Neopovažujte se vyslovit jeho jméno. Hororová ikona se vrací

Přečtěte si

Recenze: Než skončí léto – Smutné vztahové drama bez sladkobolnosti

Jednoznačně nejdiskutovanějším a nejlépe hodnoceným snímkem z portfolia letošního (ne)konajícího se festivalu MFF Karlovy Vary je drama Než skončí...

Víkend ve znamení filmu. Na internetu vychází očekávané novinky

Užijte si deštivý víkend u dobrého filmu. Na internetu souběžně vychází filmové novinky, na které se již nějakou dobu...

Nejlepší filmy Johnnyho Deppa, herce s bohémskou minulostí

Johnnymu Deppovi v posledních letech možná došla šťáva, výborné role a nezapomenutelné filmy z minulosti mu už ale nikdo...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Letos v září se na filmová plátna vrátí známá hororová postava Candyman. Podívejte se na trailer a krátký teaser z minulého týdne.

Candyman, jak se tajemnému muži se špičatým hákem namísto pravé horní končetiny říká, je jedna z těch ne úplně známých, avšak stále ikonických postav hororového světa. Tento hrůzu nahánějící chlápek byl před lety znetvořen, včely si z něj udělaly terč. Jenže Candyman se po čase vrátil a začal terorizovat okolní obyvatele. Pouze ti odvážní se opováží pětkrát za sebou vyslovit před zrcadlem jeho jméno, a s těmi je později amen. Jeho původ bychom hledali v knižní předloze od Clive Barkera.

Muž s hákem odstartoval svojí zabijáckou kariéru roku 1992, kdy se poprvé objevil v amerických kinech. Dočkal se i dvojitého pokračování, jejichž kvality šly podstatně dolů. Od roku 1999 je Candyman mnohými vypuštěn z paměti.

Nový Candyman bude duchovním pokračováním, tím pádem půjde o čtvrtý díl série. Podíváme se do novodobého Chicaga, na místa, kde to všechno započalo.

Režisérkou Candymana je Nia DaCosta (Little Woods). V hlavních rolích připravovaného hororu se představí Yahya Abdul-Mateen II, Tony Todd, Teyonah Parris, Colman Domingo, Nathan Stewart-Jarrett, Rebecca Spence, Brian King a další.

V kinech hrají od 24. září 2020.

Zdroj: Forum Film

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také