Enola Holmes: Sestra Sherlocka Holmese dostává vlastní film

Přečtěte si

Nejlepší filmy o sociálních sítích

Sociální sítě jsou stále populárnějším tématem pro vznik filmů. Některé z nich zobrazují samotný vznik sociálně sítě, jiné se...

TOP 15 filmů na Netflixu bez české podpory

Vybrali jsme patnáct nejlepších filmů na Netflixu, které se zatím nedočkaly českých titulků a najdete je tak pouze v...

12 seriálů na Netflixu, které Netflix nenatočil, ale musíte je vidět

Netflix umí nejen točit skvělé seriály, umí je také dobře nakupovat. Pokud už většinu seriálů z produkce Netflixu máte...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Sherlock Holmes od sira Arthura Conana Doyla si svou popularitu do dnešních dní udržel mimo jiné i díky tomu, že vznikl bezpočet příběhů, doplňujících nebo rozšiřujících život Holmesův. Ač v původních dílech má detektiv jen bratra Mycrofta, sestra se objevila mimo jiné v populárním seriálu Sherlock od stanice BBC. Netflix nyní chystá vlastní výpravný film, v němž Holmese ztvární Henry Cavill, známý ze seriálu Zaklínač a jeho sestru hvězda seriálu Stranger Things – Millie Bobby Brown.

Snímek má být uveden na platformě Netflix ještě letos v srpnu a vycházet bude ze stejnojmenné knižní série od americké spisovatelky Nancy Springer. Knihy jsou orientované na mladší čtenáře, v češtině už vyšly hned dvě. Konkrétně se jednalo o Případ pohřešovaného markýze a Případ lidumilné levačky. 

Zdroj: Netflix

V seriálu bude mladičká Enola Holmes pátrat tam, kde její bratři Mycroft s Sherlockem zklamali. A nepůjde o nějaký malý případ! Hlavním motivem bude totiž zmizení Enoliny matky. Tu ztvární Helena Bohnan Carter (tato slavná herečka rovněž není v produkci Netflixu nováčkem – znát ji můžeme jako princeznu Margaret ze seriálu Koruna).

Zdroj: Netflix

O scénář se postaral Jack Thorne (Dlouhá cesta dolů, nebo scénář k divadelní hře Harry Potter a prokleté dítě). Na režisérskou stoličku se posadil Harry Bradbeer (Na mušce). Hudbu dostal na starost výborný britský skladatel Daniel Pemberton (Yesterday, Král Artuš: Legenda o meči). Obsazení je vskutku hvězdné, snad tedy bude výsledek stát za to. Stejně zvědavi jsme rozhodně i na to, jak se s rolí nejslavnějšího literárního detektiva Henry Cavill popasuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také