Živá voda pro Star Wars? Další film napíše a natočí oscarový Taika Waititi

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Držitel Oscara za adaptovaný scénář ke Králíčkovi Jojo Taika Waititi se dohodl se studiem Lucasfilm, aby napsal a natočil snímek ze světa Star Wars. Na scénáři s novozélandským hercem a režisérem bude pracovat i Krysty Wilson-Cairns (1917).

Už se o tom spekulovalo dlouho, zejména poté, co Waititi natočil poslední epizodu první série Mandalorianu, hraného Star Wars seriálu na Disney+. Zatím není jasné, kdy by měl mít snímek premiéru, ale ví se, že s Waititim bude na scénáři spolupracovat i Krysty Wilson-Cairns, jež napsala scénář k válečnému snímku 1917, ze který mimochodem obdržela nominaci na Cenu Akademie.

Waititi tak má práce až nad hlavu. Jeho nejbližší projekt je filmová verze sportovního dokumentu Další gól rozhodne, v němž si zahraje Michael Fassbender. Novozélandský režisér se pak vrátí do světa MCU, protože natočí čtvrtého Thora s podtitulem Love and Thunder. Poté by se měl vrhnout na zmíněný snímek z předaleké galaxie. Uvidíme, jak si poradí.

Lucasfilm, respektive Disney také oznámil, že na Disney+ by se měl objevit další hraný seriál ze světa Star Wars. O nový projekt by se měla postarat Leslye Headland, jejíž režisérskou prvotinou byla komedie Holky na tahu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také