Killers of the Flower Moon: Která platforma ukořistí Scorseseho novinku?

Přečtěte si

10 originálních filmů, které Netflix uvede v prosinci

Netflix nepoleví ani v posledním měsíci roku a ještě do Vánoc chystá uvést řadu očekávaných filmů. Diváci se mohou...

40 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů za měsíc listopad

Netflix zase ukázal, proč je jedničkou na světě. Jen v listopadu nabídnul desítky originálních titulů, mezi kterými opět došlo...

50 filmů a seriálů, které zkraje prosince uvidíme na HBO GO

HBO nasadilo neskutečné tempo a hned na začátku prosince přidá do nabídky více jak padesát novinek. Diváci se mohou...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Apple, Netflix a řada dalších momentálně doufá v zařazení nového filmu legendárního režiséra do svého portofolia. Jelikož uvedení stopáží víc než velkoryse obdarovaného Irčana na Netflixu mělo vloni velký úspěch (jak u diváků, tak kritiky), není divu, že Scorsese dá streamovacím platformám šanci i tentokrát. Zvlášť za současné situace, kdy jsou kina zavřená a studia ruší či odkládají jednu premiéru za druhou…

Snímek The Killers of the Flower Moon je adaptací stejnojmenné knihy od spisovatele Davida Granna. V hlavní roli se zde představí jeden z režisérových dvorních herců (a zároveň jedna z největších filmových hvězd dneška) – Leonardo DiCaprio. Příběh bude opět vycházet ze skutečných událostí. Půjde o akční krimi, zasazené do 20. let minulého století.

Krom zmíněného dua se na filmu jakožto scénárista bude podílet Eric Roth, který napsal scénář kupříkladu k takovým snímkům, jako Forrest Gump, nebo Podivuhodný případ Benjamina Buttona, či z novějších projektů se podílel na scénáři k romanci Zrodila se hvězda. Scorsese a DiCaprio budou mimochodem projekt produkovat.

Režisér ke knize, z níž bude vycházet, uvedl, že při jejím čtení okamžitě viděl vše svým tvůrčím zrakem a bylo mu hned jasné, že toto musí přepracovat do filmové podoby. Navíc je prý nadšen z opětovné (v celkovém počtu už sedmé) spolupráce s DiCapriem, a samozřejmě i s Rothem jako scénáristou.

Důvodem, proč oscarový filmový tvůrce jedná se studii jako Apple, Netflix a dalšími, má být i 200 miliónový rozpočet, který snímek s DiCapriem v hlavní roli vyžaduje. Celkem pravděpodobným kandidátem se zdá být Netflix, který Scorsesemu „odklepl“ již zmíněného Irčana se 150 miliónovým rozpočtem, který si nakonec odnesl nejen úspěch, ale i deset oscarových nominací.

The Killers of the Flower Moon mělo původně zaštítit studio Paramount Pictures. To nakonec povolilo režisérovi jednat o přesunutí se pod křídla někoho jiného právě pro příliš vysoký rozpočet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také