Severská filmová zima 2020

Přečtěte si

Nejlepší body horory

Body horor je zvrácený subžánr hororu, ve kterém dochází k psychickému i fyzickému násilí na lidském těle. Nejčastěji jde...

Nejlepší francouzské filmy za posledních 10 let

Kdo by neměl rád francouzské filmy. Doba Četníků už je sice dávno pryč, ale skvělé filmy se ve Francii...

Disneyho hrané remaky seřazeny od nejhoršího po nejlepší

Očekávanou Mulan uvidíme už v září (v kině nebo na internetu), a tak jsme seřadili zbylé Disneyho hrané remaky...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Filmový festival Severská filmová zima se letos vrátí již po desáté a fanouškům představí to nejlepší z kinematografie severských a pobaltských zemí. Jubilejní ročník festivalu zavítá v průběhu února a března do 20 kin. Opět přináší množství zajímavých snímků z Finska, Švédska, Dánska, Norska, Islandu a Litvy.

Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 13. 2. 2020 v 18 hodin v pražském kině Lucerna. Úvodním snímkem bude finské drama Role člověka, natočené na motivy stejnojmenné knihy od Kariho Hotakainena. Pekka tvrdí svým rodičům a sestrám, že je úspěšný businessman, ale přitom u cizích lidí žebrá o peníze a zbytky jídla. Co se stane, když rodiče přijedou navštívit své děti?

Do Finska nás zavede i hvězdně obsazený snímek Nicota. Komediální drama vypráví o milostných vztazích naší doby. Drama Time Out se věnuje proměnám problematického vztahu otce a syna. Země naději je milostný příběh, odehrávající se ve Finsku v letech 1945 – 1952. Snímek popisuje vliv žen při obnově země během války i po ní. Romantická komedie Psi nenosí kalhoty je filmem o tak trochu jiné lásce, ve kterém si zahrála i naše česká herečka Ester Geislerová.

Novinkou z Dánska je komedie s hororovými prvky Mrtvé nechte spát. Ochrana před armádou zombie může být stejně problematická, jako začátek středoškolského románku. Za pozornost jistě stojí i norský historický snímek Králův nesouhlas. Životopisné drama, inspirované skutečnými událostmi.

Švédský thriller Videoman vypráví příběh dvou alkoholiků se zájmem o videokazety a zoufalém honu na zloděje vzácné videonahrávky. Fénix je rodinným dramatem o mentálně nestabilních příbuzných a tragédii, kterou je třeba uchovat v tajnosti.

Letošní ročník divákům nabídne opravdu rozmanitou podívanou. Pokud vás festival zaujal, nebo jste jeho pravidelnými návštěvníky, tak se můžete (do 10.2.) zúčastnit soutěže o lístky na Severskou filmovou zimu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také