Severská filmová zima 2020

Přečtěte si

10 nelegálně nejstahovanějších filmů týdne

Nacházíme se v době, kdy filmová studia vkládají naděje do streamu, a tím roste pochopitelně zájem o pirátství. Tomu...

12 nedávno uvedených českých filmů na Netflixu

Netflix přidává do nabídky další české filmy. Populární 3Bobule, které vládnou žebříčkům sledovanosti českého Netflixu již několik týdnů v...

10 horkých novinek na bezva víkend u bedny

Na víkend si rezervujte dostatek času, protože na streamu bylo přes týden opět živo. Kromě tradiční nadílky novinek na...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Filmový festival Severská filmová zima se letos vrátí již po desáté a fanouškům představí to nejlepší z kinematografie severských a pobaltských zemí. Jubilejní ročník festivalu zavítá v průběhu února a března do 20 kin. Opět přináší množství zajímavých snímků z Finska, Švédska, Dánska, Norska, Islandu a Litvy.

Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 13. 2. 2020 v 18 hodin v pražském kině Lucerna. Úvodním snímkem bude finské drama Role člověka, natočené na motivy stejnojmenné knihy od Kariho Hotakainena. Pekka tvrdí svým rodičům a sestrám, že je úspěšný businessman, ale přitom u cizích lidí žebrá o peníze a zbytky jídla. Co se stane, když rodiče přijedou navštívit své děti?

Do Finska nás zavede i hvězdně obsazený snímek Nicota. Komediální drama vypráví o milostných vztazích naší doby. Drama Time Out se věnuje proměnám problematického vztahu otce a syna. Země naději je milostný příběh, odehrávající se ve Finsku v letech 1945 – 1952. Snímek popisuje vliv žen při obnově země během války i po ní. Romantická komedie Psi nenosí kalhoty je filmem o tak trochu jiné lásce, ve kterém si zahrála i naše česká herečka Ester Geislerová.

Novinkou z Dánska je komedie s hororovými prvky Mrtvé nechte spát. Ochrana před armádou zombie může být stejně problematická, jako začátek středoškolského románku. Za pozornost jistě stojí i norský historický snímek Králův nesouhlas. Životopisné drama, inspirované skutečnými událostmi.

Švédský thriller Videoman vypráví příběh dvou alkoholiků se zájmem o videokazety a zoufalém honu na zloděje vzácné videonahrávky. Fénix je rodinným dramatem o mentálně nestabilních příbuzných a tragédii, kterou je třeba uchovat v tajnosti.

Letošní ročník divákům nabídne opravdu rozmanitou podívanou. Pokud vás festival zaujal, nebo jste jeho pravidelnými návštěvníky, tak se můžete (do 10.2.) zúčastnit soutěže o lístky na Severskou filmovou zimu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také