The Death and Life of John F. Donovan: Hvězdné psychologické drama o přátelství

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Přátelství je jedno z nejdůležitějších pout v našem životě, a někdy může být těžké nejen si ho získat, ale také si ho udržet. The Death and Life of John F. Donovan vypráví o opravdovém přátelství dvou stejných osobností, které odlišuje pouze věkový rozdíl. Podívejte se na trailer prvního mluveného anglického filmu Xaviera Dolana.

John Donovan je úspěšný a pohledný herec, který má ve svém životě všechno, po čem mnoho lodí z této branže touží, peníze, zástupy krásek, které touží stát se jeho přítelkyněmi a davy fanoušků. Jeho největším fanouškem je jedenáctiletý chlapec. Rupert Turner je na rozdíl od Johna obyčejný kluk, nevýrazný a opomíjený svými vrstevníky. Jednoho dne se ale rozhodne napsat dopis svému největšímu idolu a k velkému překvapení mu John odpoví. Z malého gesta se stane tradice a dopisování postupně vede k poznání sebe samých. John a Rupert zjistí, že mají podobné povahy a stejně komplikovaný vztah s matkami. Vše se ale změní, když Johna postihne velký skandál, který ničí nejen jeho kariéru, ale i jeho život.

Kanadské drama se nepyšní pouze zajímavou synopsí příběhu, ale také opravdu nabitým hvězdným obsazením. Hlavní roli Johna ztvárnil britský herec Kit Harrington, známý převážně z dramatického seriálu Hra o trůny. Jeho mladého dopisovatele si zahrála vycházející dětská hvězda Jacob Tremblay, ten má za sebou úspěšné filmy jako (Ne)obyčejný kluk nebo drama Room. Obsazení doplňují hvězdy jako Natalie Portman, Susan Sarandon, Kathy Bates nebo Michael Gambon.

Film měl premiéru na filmovém festivalu v Torontu, oficiální světová premiéra by měla proběhnout 13. března 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také