Scénáristé Hry o trůny nakonec nové Star Wars nenatočí

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Pokud chcete, můžete v tom vidět ironii. Známá autorská dvojice totiž slušně řečeno uspěchaně ukončila milovaný seriál Hra o trůny, který mohl klidně běžet ještě několik sezón, právě z důvodu práce na nových Hvězdných válkách. David Benioff a D.B. Weiss nyní opouští plánovanou novou trilogii z důvodu práce pro Netflix. Údajně…

Duo známých showrunnerů uvedlo, že Star Wars jsou pro ně srdcová sága a skutečně pro ně změnila všechno. Když ji George Lucas stvořil, stvořil prý i je. Hovory s ním a tvůrčím týmem SW byly pro ně životním zážitkem. Den ale nemá dostatek hodin na to, aby se stihli dostatečně věnovat celé chystané trilogii a zároveň dostát svým závazkům u Netflixu, pro který chystají více projektů. Proto s lítostí odstupují.

Jeden se až neubrání cynické poznámce, že pokud by Star Wars tak bezmezně milovali, dali by spíš vale Netflixu. Rovněž se také nabízí teorie, že byli odejiti spíš Lucasfilmem/Disneym kvůli značně negativnímu přijetí poslední řady Hry o trůny. Ale to je jen teorie, do zákulisí toho všeho asi nikdo z nás nevidí. Další, a asi i nejpravděpodobnější důvod odchodu bude možná ten pravdivý a docela prozaický – peníze.

Benioff s Weissem totiž během léta u Netflixu podepsali obří 200 miliónovou smlouvu. Prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy uvedla, že oba jsou výbornými vypravěči a upřímně doufá, že až nebudou mít tak nabitý program, na palubě Star Wars se někdy v budoucnu objeví.

Není tak úplně jisté, co bude po Vzestupu Skywalkera následovat. Tedy na poli velkých filmů. Se spuštěním platformy Disney+ uvidíme seriál Mandalorian, chystá se i sólovka Obi-Wan Kenobiho s Ewanem McGregorem. Ohledně nových SW je zatím jen jisté, že na nějaký projekt si od práce v Marvel Studios odběhne jejich šéf Kevin Feige. Teoreticky by Disney mohl dát zelenou dříve plánovanému projektu Riana Johnsona, který má na triku osmou epizodu Star Wars: Poslední z Jediůjehož uskutečnění není s odchodem původně zamýšlené tvůrčí dvojice teď také úplně vyloučeno.

Uvidíme. S tak velkým projektem by si studia měla dát načas. O mnohém také bezesporu rozhodne přijetí deváté epizody, která uzavře skywalkerovskou ságu už v prosinci…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také