Stojí za úspěchem filmů od Marvelu, teď chystá další Star Wars

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Kevin Feige je bezesporu jedním z nejschopnějších producentů dneška, který v podstatě stojí za provázaností MCU. Je to právě on, kdo dohlíží na návaznost jednotlivých filmů a to, aby zkrátka a dobře celý ten kolos fungoval jako celek a nějakým způsobem dával smysl. Navíc není žádným tajemstvím, že je tento pán velkým fanouškem Hvězdných válek. Není proto divu, že právě jeho si Disney, který jak Lucasfilm, tak Marvel vlastní, povolá na pomoc pro další projekty…

Po chystaném závěru „skywalkerovské“ ságy, který nastane s uvedením Star Wars: Vzestup Skywalkera do kin, hodlá Kathleen Kennedy (šéfka Lucasfilmu) spustit úplně novou sérii se zcela jedinečným způsobem vyprávění. Vzhledem k tomu, jak to v rámci nové ságy s budováním propojeného universa zatím šlo (hlavně v rámci vedlejších filmů, které byly zrušeny po propadáku, jakým byl Solo), je zapojení Feigeho logickým krokem.

Dva zmínění producenti budou tedy spolupracovat na filmu ze Star Wars. V tomto směru by jistě bylo zajímavé, kdyby se talentovaný producent podílel i na dalších projektech. Dokonce je možné, že je na stole možnost, při níž by šla dosavadní producentka od válu a Kevin Feige ji nahradil. Kennedy za sebou má několik neúspěchů v čele s právě zmíněným Solem. Disney totiž rozhodně na slavnou značku (ale nejen na ni, své plány má například i s Indiana Jonesem – o kterém se mimochodem také špitá, že by na něj měl Feige dohlížet) nehodlá zanevřít. Nepůjde totiž jen o další hlavní příběhy, ale prý rovnou o celou vlnu projektů z jedné předaleké galaxie.

Lucasfilm pochopitelně neprozradil nic bližšího o chystaných projektech, šušká se jen, že Feige oslovil velmi známého herce s tím, že pro něj má na tělo roli, kterou by mu rád svěřil v případě, že na filmu bude opravdu pracovat. Je samozřejmě otázka, jak moc případné zapojení známého producenta, který vybudoval kolos, jakým je MCU, pomůže. Faktem také je, že s rozrůstajícím se marvelovským universem bude té práce taky dost a dost…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také