6 filmů, které si v závěru roku nesmíte nechat ujít

Přečtěte si

Autor

Jaroslav Thraumb
Jaroslav Thraumb
ČSFD: jerry12

Letošní rok byl na dobré filmy velmi plodný. Viděli jsme krvavé zakončení trilogie Avengers, nový film kultovního Quentina Tarantina, vzestup Jokera, kterého mnozí považují za událost roku, ale i spoustu dalších, ne tak výrazných snímků. Už je říjen, ale i tak máme celou řadu zajímavých projektů ještě před sebou. Některé na stříbrném plátně, jiné od streamovacích služeb, které jsou na vzestupu a nabízí čím dál pestřejší a kvalitnější obsah. Co si v závěru roku nesmíte nechat ujít?

El Camino: A Breaking Bad Movie

Už za pár dní Netflix přiklusá s filmem El Camino. Proč Netflix? AMC je očividně ze hry, co se Breaking Bad univerza týče, a je otázka, jestli Netflix časem nesežere i další významné projekty. Každopádně, za týden je tady film navazující přímo na finiš slavného seriálu Breaking Bad, jež mnozí považují za nejlepší seriál všech dob. Včetně mě. A to je událost, kterou si nesmíte nechat ujít, pokud jste fanoušky Waltera Whitea i Jesseho Pinkmana. Druhý zmiňovaný se do sequelové role vrací společně se svým představitelem, a tak je rozhodně na co se těšit. (Netflix, 11. 10.)

The Irishman

Film, jež někteří zahraniční kritici, kteří už měli možnost jej vidět, považují za film roku a možná desetiletí. Na Rotten Tomatoes má ke dni 3. 10. celkem 62 recenzí a všechny pozitivní. Film oblíbeného a legendárního režiséra Martina Scorseseho, pro nějž se vrací všichni, které známe z jeho nejlepších a nejslavnějších filmů – Robert De Niro, Joe Pesci, Al Pacino, Harvey Keitel a další. Jde o film o nájemném vrahovi a slibuje špičkovou podívanou, která možná změní pohled na filmy streamovacích služeb a definitivně je zařadí mezi plně konkurenceschopné kanály. (Netflix, 27. 10.)

Terminátor: Temný osud

Genisys, Salvation, Příběh Sáry Connorové, Vzpoura strojů, Den zúčtování a další a další… Terminátor je zkrátka nesmrtelný, stejně jako jeho ústřední představitel Arnold Schwarzenegger. Má za sebou profesionální kariéru kulturisty, politika a pořád má čas vracet se ke své nejvýraznější a nejslavnější roli. Terminátor: Temný osud přijde do kin na konci října a uvidíme, jestli bude pro Arnolda úplně posledním; jisté však je, že i kdyby nejslavnější představitel Terminátora odešel do důchodu, nejslavnější robot kinematografie na plátnech zůstane i dál. (kino, 31. 10.)

Doktor Spánek

Horory zpravidla nebývají filmovou událostí roku. Doktor Spánek jednou z nich je, a to proto, že je od Stephena Kinga. A nejen to. Dějově navazuje na slavné Kubrickovo dílo Osvícení, jeden z nejuznávanějších a nejkultovnějších hororů historie. Zahrál si v něm Ewan McGregor a režíroval Mike Flanagan, jehož jméno možná neznáte, ale vězte, že režijně stojí za první řadou výjimečně zralého a smysluplného hororového seriálu The Haunting. (kino, 14. 11.)

Le Mans ’66

Tak trochu jiný automobilový snímek. Už žádné Rychle a zběsile, Le Mans ’66 slibuje mnohem zajímavější podívanou, a to už díky obsazení, kterým je hvězdný tandem Matt Damon a Christian Bale. Ale to není všechno, režie se ujal James Mangold, který má za sebou atraktivní filmy jako Identita, Walk the Line či Logan, a tak můžeme od tohoto snímku, který sleduje cestu konstruktéra aut, jež postavil revoluční auto, aby mohl zvítěžit nad Enzem Ferrarim, čekat skutečně hodně. (kino, 14. 11.)

Star Wars: Vzestup Skywalkera

Walt Disney poté, co koupil Lucasfilm společně s franšízou Star Wars, začal periodicky chrlit jeden film za druhým. Vzestup Skywalkera, který přijde do kin jako vánoční dárek pro všechny fanoušky a nerdy, je zakončením třetí trilogie, která definitivně zakončí svět Jediů a Sithů a díky provázanosti s první trilogií a novým příběhům čerstvých postav plynule přejde ve zcela nový kánon, který konzervativní fanoušci nenávidí, modernističtí fanoušci milují, ale ať chceme nebo ne, patří do univerza této slavné miliardové značky. Devátá epizoda bude v každém případě můstkem mezi starou a novou érou Star Wars, a očekávají se znovu obří kasovní úspěchy. (kino, 19. 12.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také