Malé ženy: Hvězdné obsazení v dalším zpracování literární klasiky

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Filmové studio Sony Pictures zveřejnilo první oficiální trailer k novému snímku režisérky Grety Gerwig. Ta se pustila do filmového zpracování klasiky Malé ženy od spisovatelky Louisy May Alcott z roku 1868. Do obsazení režisérka zvolila opravdu hvězdná jména včetně své oblíbenkyně Saoirse Ronan.

Film sleduje příběh čtyř sester. Každá s jiným temperamentem, talentem a chováním. Meg je romantická duše, Jo je nezkrotná a odvážná, Beth si ráda užívá svého klidu a nejmladší Amy ráda touží po pozornosti. Film sleduje jejich dospívání a život. Společně musejí projít několika těžkými událostmi včetně chudoby, nemocí, ale také láskou, která dívkám obrátí doslova život naruby.

V hlavních rolích čtyř sester se nám představí Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh a Eliza Scanlen. Roli Marmee, která se o dívky stará a vychovává je, zatímco jejich otec bojuje ve válce, ztvárnila Laura Dern. Vedlejší roli bohaté tety March si zahrála držitelka Oscara Meryl Streep. Režisérka, herečka a scénáristka Greta Gerwig má za sebou úspěch v podobě filmu Lady Bird, který získal několik nominací na Oscara včetně nejlepší režie.

Snímek bude mít světovou premiéru 25. prosince 2019. Česká premiéra je zatím stanovena na 5. března 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také