Last Christmas: Vánoční romantika od Emmy Thompson

Přečtěte si

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Recenze: Richard Jewell jako Eastwoodův povedený hon na tlustého (anti)hrdinu

Nový snímek světoznámého režiséra a legendy světového filmu, téměř devadesátiletého Clinta Eastwooda, vypráví příběh Richarda Jewella, člena ochranky letních...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Každý rok se v kinech objeví několik vánočních filmů. Letos se můžeme těšit na romantický snímek Last Christmas, jehož inspirací se stala stejnojmenná píseň od zpěváka George Michaela. Scénář k filmu napsala Oscarem oceněná britská scénáristka a herečka Emma Thompson.

Kate je krásná, mladá a žije v Londýně. Problém je ten, že ji potkávají samé nehody a smůla. Každý rok má otravnou práci jako vánoční elf v obchodním centru. Když jednoho předvánočního večera potká Toma, přijde jí to jako neuvěřitelný zázrak. Tom ji změní život od základů a její strasti plný život v Londýně se změní v něco kouzelného. Soundtrack filmu je plný hudby zesnulého George Michaela, objeví se v něm i nevydané písně, které George před svou smrtí nahrál.

V hlavní roli zamilované dvojice se objeví Emilia Clarke a Henry Golding. Emilia je známá rolí Khaleesi ze seriálu Hra o trůny. Objevila se ale i v romantickém filmu Než jsem tě poznala nebo v Solo: Star Wars Story. Henry Golding je začínajícím hercem, jeho debutem byla komedie Šíleně bohatí Asiati. Režie se ujal tvůrce komedií Paul Feig, ten má na svém režisérském kontě filmy Ženy sobě, Drsňačky nebo Nebezpečná laskavost. Scénáře se ujala britská herečka Emma Thompson, která si ve filmu i zahraje.

Světovou premiéru bude mít film 8. listopadu 2019. V Česku se premiéry dočkáme 28. listopadu 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také