X-Meni versus animovaní mazlíčci. Jak si vedou v kinech?

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Který z promítaných filmů si tento víkend připsal tu nejtučnější částku? Byli to noví X-Meni, nebo snad Tajný život mazlíčků 2?

  1. místo – Tajný život mazlíčků 2: 46,7 milionů, novinka
  2. místo – X-Men: Dark Phoenix: 32,8 milionů, novinka
  3. místo – Aladin: 24,7 milionů, 3. týden v žebříčku
  4. místo – Godzilla II Král monster: 15,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Rocketman: 13,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Máma: 7,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  7. místo – John Wick 3: 7,4 milionů, 4. týden v žebříčku
  8. místo – Avengers: Endgame: 4,9 milionů, 7. týden v žebříčku
  9. místo – Pokémon: Detektiv Pikachu: 3,2 miliony, 5. týden v žebříčku
  10. místo – Šprtky to chtěj taky: 1,6 milionů, 3. týden v žebříčku

Tajný život mazlíčků 2 sice nebyl zas tak úspěšný jak jeho předchůdce, nicméně i tak se s utrženými 46,7 miliony řadí na první místo žebříčku. První díl byl neskutečným trhákem, který celosvětově za svou působnost v kině překročil částku 875 milionů dolarů. Pokud bychom jej chtěli porovnat s aktuálním pokračováním, první díl otevřel za přenádherných 104 milionů, což je více než dvojnásobek částky, kterou se může chlubit dvojka.

Velikým zklamáním je nový člen ságy o mutantech X-Men: Dark Phoenix, jenž je mimo jiné i nejhůře hodnoceným filmem z populární série. Dark Phoenix od režiséra Simona Kinberga otevřel za neuchvacujících 32,8 milionů. Globálně se pak přehoupl přes částku 139 milionů. Aktuálně se tedy řadí na absolutně poslední místo z dvanáctidílné série a nynějším protivníkem mu jsou první X-Meni z roku 2000, kteří celosvětově utržili 296,3 milionů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také