X-Men: Dark Phoenix: Jean jako nejnebezpečnější nepřítel všech dob

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Mutanti, kteří se zdržují v prostředí Xavierovy školy pro nadanou mládež, už mnohokrát bojovali se silnými soupeři, ale nikdy k němu neměli tak blízko. V novém díle X-Menů se proti nim totiž postaví Jean, povede se jim ji i přes nově nabyté schopnosti zpacifikovat?

Při běžné záchranné výpravě ve Vesmíru je Jean po sledu nešťastných událostí vystavena neznámé síle, s níž kontakt doteď nikdo nepřežil. Ačkoliv se talentovaná mutantka zpočátku jeví, jako že je v pořádku, temná energie, které byla vystavena, jí začíná postupně zatemňovat mysl. V kombinaci s bolestnými a potlačovanými vzpomínkami z minulosti, jež před ní schovávali ti, kterým věřila, se Jean postupně obrací proti mutantům. Za intenzivního ponoukání lstivé Smith se postupně poddává silám temna a mění se v monstrum, které při využití svého plného potenciálu může klidně zničit svět, který dříve sama bránila.

Fanoušci se mohou těšit na staré tváře, ve snímku se mimo hlavní hrdinku v podání Sophie Turner samozřejmě objeví Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender nebo Nicholas Hoult. Nově se v X-Men: Dark Phoenix objeví Jessica Chastain, které připadla role hlavní záporačky Smith, či třeba Kota Eberhardt. Z producentské pozice do režisérského křesla se přesunul Simon Kinberg, pro něhož je tento film prvním celovečerním snímkem, který se bude uvádět v kině. Kinberg se však podílel na produkci tří X-Menovských snímků, obou Deadpoolů, ale také na Logan: Wolverine, takže jistě má přehled a rozsáhlé zkušenosti se světem Marvelu. Navíc si do týmu přizval proslulého Hanse Zimmera, jehož přítomnost a spolupráce by také měla snímek posunout ještě na vyšší úroveň. Dark Phoenix zavítá do tuzemských kin už 6. července.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také