David Fincher nenatočí pokračování Světové války Z

Přečtěte si

The Green Knight: Dev Patel nasazuje život v artušovské legendě

Artušovská legenda o Zeleném rytíři je dobře uschovaná v britském národním muzeu. Bylo jen otázkou času, než se z dávného příběhu...

Recenze: Zasloužený Oscar pro Renée Zellweger v roli Judy Garland

Americká herečka Renée Zellweger si za roli Judy Garland nedávno došla pro Cenu Akademie. Proměnila tak druhou ze svých...

Recenze: Sviňa je thriller s mrazivě reálnou předlohou

Do kin vstupuje novinka od našich slovenských bratrů, adaptující stejnojmennou knihu od Arpáda Soltésze. Jedná se o drsný thriller...

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

O tom, že druhou Světovou válku Z by měl natočit jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti David Fincher, slýcháme už od roku 2016. Představte si však, že Paramount využil zmizík a celé nadějné pokračování jednoduše smázl. Proč?

Světová válka Z byla hitem roku 2013, v němž zazářil hvězdný Brad Pitt bojující za lidské životy vnitru zombie apokalypsy. A jelikož šlo vskutku o povedený kousek do Pittovy herecké sbírky, fandové očekávali každou chvíli pokračování. To bylo později oznámeno a příjemným dodatkem byl fakt, že druhý díl zrežíruje samotný David Fincher, který má za sebou legendární filmy Sedm, Klub rváčů či nejnovější Zmizelou.

Historie se opakuje podobně jako před lety, kdy se měl Fincher chopit režie Mission: Impossible 3 nebo 20 000 mil pod mořem. Světová válka Z 2 nikdy nevznikne pod taktovkou Finchera stejně jako zbylé dva zmíněné filmy. Nová zpráva je ještě o něco šokující, kvůli očekávanému odstartování natáčení během letošního léta.

Paramount došel k závěru, že s pokračováním Světové války Z si nadále nebude lámat hlavu a projekt je pravděpodobně puštěn ke dnu, přestože již bylo plánováno snímek natočit v pěti různých zemích. Hlavním důvodem je dost možná rozpočet, který měl přesáhnout částku prvního dílu, tedy 190 milionů.

Není samozřejmě jednoznačné, že film nakonec nikdy nevznikne. Možná se najde jiný režisér, který k filmu bude přistupovat rozdílným způsobem a menším rozpočtem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také