Neill Blomkamp natočil krátký film na motivy hry Anthem

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Neill Blomkamp je expert na filmy spadající do sci-fi žánru a již několikrát dokázal, že režírovat umí. Jeho nejnovější počin se však trochu vymyká předchozím tvorbám. Jedná se totiž o krátký snímek inspirovaní videohrou.

Jihoafrický tvůrce stvořil několik sci-fi snímků, z kterých si většina fanoušků pamatuje hlavně výborný District 9. Talentovaný umělec začal vytvářet v posledních letech vlastní vizi Vetřelce, ale z toho nakonec sešlo a tak se musel poohlédnout jinde. Jeho časové dostupnosti využilo studio EA, které ho najalo na natočení krátkého snímku Conviction. Ten má za úkol sloužit jako propagační materiál k videohře Anthem. Za ní stojí legendární studio Bioware, které světu přineslo takové klenoty jako Star Wars: Knights of the Old Republic, Mass Effect nebo Dragon Age.

Krátký snímek s názvem Conviction vypadá spíše jako trailer, ale tu mu nikterak neubírá na kvalitě. Je plný vizuálně působivých záběrů, vzhledů do světa Anthemu a nechybí rovněž monology slibující spletitý příběh a epickou výpravu. Pokud by Blomkamp dostal peníze a čas na natočení celovečerní verze, rozhodně by se nikdo nezlobil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také