Obama dal dohromady patnáct nejlepších filmů minulého roku

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Snad všichni si závěrem roku tvoříme osobní žebříčky nejlepších filmů aktuálního roku. Shodujete se s bývalým prezidentem Spojených států amerických?

Na filmy v dnešní době kouká téměř každý, a výjimkou není ani bývalý prezident USA Barack Obama, který na svůj Twitter sdílel svůj osobní žebříček favoritů na 15 nejlepších filmů roku 2018.

Součástí seznamu je i letošní akční biják Black Panther od studia Marvel či rozporuplná netflixovka Annihilation. Zbytek však tvoří filmy s mnohem hlubším smyslem než účelně jednorázově zabavit diváka. V řadě z nich se dokonce řeší i rozdíly barvy pleti a v několika z nich černoši hrají hlavní role (zmínit můžeme např. BlacKkKlansman). Několik snímků u nás ještě nebylo promítáno a jejich názvy tedy nedisponují českým překladem. Teď už se ale pojďme podívat na zmiňovaný seznam.

Seznam Obamových patnácti nejlepších filmů roku 2018:

Annihilation
Beze stop
Black Panther
BlacKkKlansman
Blindspotting
Eighth Grade
Holky sobě
If Beale Street Could Talk
Jezdec
Minding the Gap
Roma
Vzplanutí
Won’t You Be My Neighbor?
Zloději
Ztratili jsme Stalina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také