Christopher McQuarrie dokončí sérii Mission: Impossible

Po nesmírně povedeném, nejnovějším filmu z dlouholeté, kultovní série, je zřejmé, že se můžeme těšit na další pokračování. Mission: Impossible – Fallout byl oldschoolovou, a přece nadčasovou akční peckou s parádně zamotanou zápletkou, která ukázala, že Tom Cruise se rozhodně do důchodu nechystá. Nedávno bylo oznámeno, že jsou v plánu hned dva další filmy, a co víc: že je natočí režisér Falloutu a Národa grázlů – Christopher McQuarrie. 

Což tedy znamená, že bude mít v rámci řady na kontě hned čtyři filmy. To je neobvyklé obecně, natož pak u Mission Impossible, kde se do té doby u u každého dílu vystřídal jiný režisér, ať už šlo o Brada Birda, J. J. Abramse, či předcházejícího Johna Woo a Briana De Palmu… Ostatně, ono je to už opravdu dlouho, co jsme Hunta viděli poprvé

McQuarrie je tedy výjimkou a má nyní skoro jistě potvrzená minimálně dvě pokračování, jež osudovou filmovou ságu Toma Cruise pravděpodobně definitivně uzavřou. Dle magazínu Variety je totiž režisér blízko k uzavření smlouvy s Paramountem na dalších filmech. Tentokrát by mezi jednotlivými částmi neměla být tříletá pauza. Místo toho je v plánu premiéra sedmé kapitoly MI v roce 2021 s osmým sequelem, jenž bude následovat v závěsu roku 2022.

Tom Cruise se může radovat, jelikož spolupráce s McQuarriem je pro něj plodná a sahá přes celou řadu projektů až do doby, kdy spolu pracovali na dramatu o atentátu na Hitlera – Valkýra. Spolu s ním by se v dalších MI měli z hereckého obsazení přirozeně vrátit i Ving Rhames, Simon Pegg, a Rebecca Ferguson.

Jakmile bude dohoda mezi tvůrcem a studiem potvrzena, začnou pravděpodobně práce na scénáři pro oba filmy. Natáčení Falloutu prý ovšem probíhalo bez dokončeného scénáře a je možné, že vzhledem k jeho úspěchu, bude zvolen stejný zvláštní postup. Ačkoli tedy režisér po úspěchu nejnovějšího snímku dostal celou řadu nabídek, upřednostňuje před nimi jednu z nejlepších stálých akčních sérií všech dob. A je to jedině dobře, pokud si udrží kvalitu, s jakou agenta Ethana Hunta nakopl a vlastně obrodil…