Smrtonosná past jako nejlepší vánoční příběh všech dob?

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Existují filmy jako je Popelka, Láska nebeská nebo Sám doma, u nichž by nejspíš nikdo nepochyboval o jejich zařazení mezi vánoční snímky. Ale pak zde máme Smrtonosnou past s ikonickou postavou policisty Johna McClanea, kde jsou Vánoce důležitým tématem a po světě se tak vedou debaty, zda se jedná či nejedná o vánoční filmovou klasiku.

Tento film má vlastně vše podstatné, co je pro mnoho vánočních snímků typické: jsou tam dárky, stromeček, sníh, škrobený vánoční večírek, vánoční dekorace, hudba a šťastný konec. Tak proč by tato akční klasika nemohla být brána jako plnohodnotný vánoční film? Právě žánr, velké množství zbraní a násilí jsou hlavními důvody odpůrců zařazení Smrtonosné pasti do kategorie vánočních klasik. Například průzkum dotazující se celkem 2 200 Američanů ukázal, že více než 60 % z nich si myslí, že Smrtonosná past není vánoční film, a v červenci to kvitoval i samotný představitel Johna McClanea herec Bruce Willis.

Studio 20th Century Fox však po třiceti letech přišlo s odpovědí na tuto palčivou otázku: Ano, jedná se o vánoční snímek, a dokonce jej označuje za „nejlepší vánoční příběh všech dob.“ Nově sestříhaný trailer vyzdvihuje humor a vánoční tématiku filmu, která i díky obsazení Willise a Alana Rickmana coby bezpáteřního německého únosce Hanse Grubera, dělá ze snímku kvalitní sváteční podívanou. Tak co si myslíte vy, je Smrtonosná past vánočním snímkem, či nikoliv?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také