James Wan sní o režii Batmana

Na povrch internetu vzešla novinka o vytouženém pokračování batmanovských příběhů. Kdo by se chtěl uzmout režie nového Batmana?

Nemluvíme tu o oznámeném Batmanovi, jehož pravděpodobně uvidíme v roce 2020, nýbrž o pokračování, které ovšem oznámeno není.

Pokud padne řeč o Jamesu Wanovi, snad všem se v mysli vybaví úspěšné horory, mezi něž patří kupříkladu první Saw: Hra o přežití, Insidious vyprávějící o přecházení z reality do říše duší a v neposlední řadě bezpochyby ten největší boom V zajetí démonů 1 i 2. Tenhle geniální 41letý Malajsijec kromě zmíněných mrazivých hororů taktéž pracoval na sedmém díle nekončící série Rychle a zběsile, a vypíchnout si zaslouží i za pár dní bezpochyby kinem dominující Aquaman, který se dle prvních ohlasů povedl neméně dobře.

A není to nikdo jiný, jehož přáním je zrežírování nového filmu o netopýřím muži. Upozorňuji, že se opravdu jedná pouze o Wanovo přání a je vysoce pravděpodobné, že prozatím jediným filmem z DC univerza, který bude mít na starost, bude pouze onen Aquaman. Pokud by se však tak stalo, a Wan by měl tu možnost pracovat na Batmanovi, můžeme očekávat, že by šlo o další “horor“ v neúplném slova smyslu. Vzpomínáte na Burtonovy filmy s Batmanem? Představoval bych si to nějak podobně. Wan se zmínil, že kdyby měl tu možnost, ukázal by nám v Temném rytíři, tedy nejlepším batmanovském filmu vůbec, i mnohem ošklivější a strašidelnější místa. A dost možná by ukáplo mnohem více kapek krve.

K dispozici je mnoho komiksových předloh, které by k Batmanovi od Wana dokonale sedly, nicméně je tu velká šance, že tohohle se nikdy nedočkáme. Viděli byste rádi Wana v pozici režiséra hororovějšího Batmana? Mohla by to být šance do DC světa přinést svěží nádech.