TOP 6: Prosincové novinky v kinech

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Závěrečný měsíc roku 2018 započal a krom mrazivých nocí nám přinese i několik zajímavých titulů, jejichž data premiér bychom si měli zapsat do diáře.

Záhada Silver Lake

Odstartovat to můžeme mysteriózním thrillerem, který nás zavede na tajuplná zákoutí Města andělů. Záhada Silver Lake pochází z dílny režiséra hororu Neutečeš a vypráví o chlapákovi jménem Sam. Nedá mu to a po nepochopitelném zmizení sousedky Sarah se vydává odhalit pravdu o jejím případu. Ve 139minutové kriminálce s občasným komediálním podtextem si hlavní postavu zahrál známý herec Andrew Garfield (Amazing Spider-Man)

Premiéra: 6.12.2018 (Film Europe) | Natěšenost: 8/10

Aquaman

Marvelovkám, pokud vyškrtneme nadcházející animák o Spideym, na chvíli odzvonilo, a tak přišel čas ukázat lidem z DC, co se u nich v posledních letech chystalo. Nebudeme tu z Aquamana dělat bůhvíco. V jádru se jedná o klasickou superhrdinskou šablonu, v níž nám bude pravděpodobně poodhalena hrdinova minulost, romance s další přitažlivou hrdinkou a na konci nás čeká příjemná podvodní řežba. Ale víte co? Aquaman se prý povedl, tudíž se ve VELKÝCH uvozovkách na “další marvelkovku“ podíváme velice rádi. Jo a hlavního hrdinu hraje Jason Momoa, nezapomeňte se podívat na nový kratičký teaser na 8. sérii Hry o trůny.

Premiéra: 13.12.2018 (Vertical Ent.) | Natěšenost: 8/10

Spider-Man: Paralelní světy

Mysleli jste si, že Infinity War jen tak nic nepřekoná? Máme tu v záloze jednoho pavoučího kandidáta. Neradi bychom vyvolávali extrémní hype, nicméně Spider-Man: Paralelní světy schytává v mnohých recenzích maximální počty, a někteří jej označují jako nejlepší marvelovku roku, či dokonce nejlepší spider-manovský snímek všech dob. A to se tu bavíme o animáku!

Premiéra: 13.12.2018 (Falcon) | Natěšenost: 8/10

Bumblebee

Pravděpodobně se shodneme, že první Transformers byly kvalitním filmem. S dalšími díly to bylo o něco horší, nicméně bod zlomu nastal ve čtvrtém díle, kdy se z robotí ságy stala jednoduše automobilové šrotiště. Tím pádem tu máme dost vysoké riziko, že Bumblebee bude průšvihem. Na druhou stranu od něj nikdo moc nečeká. Film nás zavede do dob před prvním dílem, kdy naše hlavní hrdinka Charlie dostane ke svým 18. narozeninám nové auto. A dál už to známe, objeví se zlobiví Decepticoni a přehlídka výbuchů může odstartovat.

Premiéra: 20.12.2018 (CinemArt) | Natěšenost: 7/10

Mary Poppins se vrací

Mary Poppins se vrací se odehrává ve 30. letech v Londýně, kdy tehdejší dítka Michael a Jane jsou dospělí. Michael žije se svými třemi dětmi a služebnou v Třešňové ulici. Poté, co se mu v životě do cesty zaplete osobní ztráta, objeví se záhadná chůvička Mary Poppins, jejímž účelem je do rodinného života přinést vytracenou radost.

Premiéra: 20.12.2018 (Falcon) | Natěšenost: 6/10

Utop se, nebo plav

Z úplně odlišného soudku tu máme francouzskou komedii Utop se, nebo plav, v níž hlavní charakter Bernard trpí krizí středního věku a nový smysl života najde v synchronizovaném plavání mužských akvabel. Díky tomu se mu život změní naruby a on prožívá melancholický život s novými přáteli.

Premiéra: 27.12.2018 (Bohemia MP) | Natěšenost: 6/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také