Film o filmu: Jak se točil ponorkový Útok z hlubin

Přečtěte si

Anna Lucie Schollerová: Žiju si svůj sen

Anna Lucie Schollerová se věnuje divadelnímu a filmovému herectví. Aktuálně slaví úspěch seriálu díky Whisper Naked Shadow (Šeptej Nahá...

Svatební filmy, ve kterých se něco zvrtlo

Svatba by měla být jedním z nejšťastnějších dnů, ať už pro nevěstu nebo pro ženicha, ne vždycky ale jde...

A Hidden Life: Hrůzy 2. světové války z trochu jiné perspektivy

Válečné příběhy dle skutečných událostí jsou v neustávající módě. Ať už v podobě knižní, či filmové. Proto není divu,...

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Do kin před několika dny vstoupil akční thriller Útok z hlubin, který se odehrává na ponorce uprostřed Severního ledového oceánu. Pokud by vás zajímalo, jak to během natáčení na place probíhalo, podívejte se na nově zveřejněný filmu o filmu.

Právě Severní ledový oceán je místem, kde studená válka nikdy neskončila. Mimo pozornost světa zde ty nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách zastrašují nepřítele a snaží se ho odradit od útoku, který by měl dalekosáhlé následky.

Drama začíná potopením ruské ponorky. Krátce záhadně mizí i stínová americká ponorka. Ve stínu těchto události pak američtí vyšetřovatelé zjišťují, že zmizel ruský prezident a vlády se ujal nebezpečný generál, který touží svůj jaderný arzenál konečně použít. Do akce je tak povolána speciální útočná ponorka, jíž velí Gerard Butler.

Tvůrci si dali záležet na tom, aby snímek působil autenticky. “Oslovili jsme americké námořnictvo a díky tomu jsme měli nejlepší odborníky v oblasti ponorek,” říká producent Les Weldon.

Na několik dní se dokonce připojili k posádce atomové ponorky Virginia. Poprvé se tak na filmovém plátně objeví záběry skutečné válečné ponorky Virginie v moři. Ve filmu o filmu se pak dozvíte například i o tom, že si filmaři postavili identickou kopii interiéru ponorky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také