Známé strašidelné parky ve filmu

Přečtěte si

Autor

Pokud režisérům dojde inspirace ke koncipování výtečné hororové scény, ale veškeré peníze z rozpočtu filmu ještě stále nevyletěly oknem ven, je nasnadě jednoduché řešení – nejlépe opuštěný, ale klidně i zombíky “zalidněný” strašidelný park. V novince Hell Fest: Park hrůzy v takovém jednom řádí třeba i sériový zabiják.

Jedním z prvních filmových, ne náhodou hororových počinů, který “éru” obsazování strašidelných parků natáčecími štáby započal, byl Texaský masakr motorovou pilou 2. Některé ze stěžejních dějových momentů se odehrávaly v opuštěných pouťových parcích, kde vrzající houpačky a prázdné rotující kolotoče vydají za sto mrazivých nádechů strachu.

Z moderních filmů nás napadá jako asi nejlepší příklad Zombieland. Jessie Eisenberg a Woody Harrelson v hlavních rolích se zde v několika scénách podívají hned do dvou strašidelných parků, a to sice Scream Fest tematického parku v Hollywoodu a Wild Adventure parku ve Valdostě.

Chcete další a novější příklady? Co třeba filmy jako Percy Jackson: Moře nestvůr, Úsvit planety opic nebo Jurský svět, které pro své exteriérové scény využili park, v němž mají svoje atrakce převážně DC filmy, ale například i některé pohádky Warner Bros. Zní to nepravděpodobně, ale…

Zábavní park Six Flags v New Orleans zdevastoval hurikán Katrina v roce 2005. Rozsáhlé škody z něj udělaly odstrašující hrůzu, ale zároveň výživné zřídlo strašidelných scén pro filmy na dalších deset let, než ho plně opravili a uvedli opět v provoz.

Pokud vám ale nepřijde, že strašidelné nebo zdevastované strašidelné parky opravdu nemohou přijít filmařskému řemeslu vhod, možná vás vyvede z omylu Hell Fest: Park hrůzy, který přichází do kin 27. září.

Sériový vrah v něm totiž dobře ví, že takový tematický park pro něj může být ještě zábavnější, než pro jeho běžné uživatele a vůbec pak jeho potenciální oběti. Panoptikum strašidel je výhodné maskování, tentokrát ale simulovaný strach vystřídá skutečná hrůza a zděšení zase pravá krev.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také